Zdroj: Shekel

Vezmeme-li v úvahu, že 5771 roků máme jednoho Boha, že 5771 let máme jednu planetu Zemi, že stejnou dobu máme stejné zásoby ropy i stejné množství peněz. Potom:

Není podstatné diskutovat o tom, zda Hospodin je, či není, protože pomocí červeného provázku jsme si dokázali a dokážeme si, že všichni v něco věří, tedy pokud budou ochotni nám tuto důvěrnou informaci sdělit. Ani není důležité, zda je tu planeta tak či onak dlouho, zda v řádech tisíců nebo milionů nebo miliard let. A už vůbec není podstatné, zda ropa ubývá a peníze se stále dlouhodobě zhodnocují, protože náš systém má stále konstantní hodnotu.

Naše Země se stále rovná číslu 1. Pořád je to jenom jedna Země. Číslu 1 se rovnala v minulosti, v současnosti a bude se rovnat i v budoucnosti. Toto číslo je samozřejmě v absolutní hodnotě. Naše Země je stejně jako všechno ostatní v pozitivní i negativní energii, v Jing a Jang. A protože energie – lidská a Hospodinova je nevyčerpatelná, je číslo 1 = nekonečnu. Dostali jsme hodnotu naší Země, našeho bohatství, hodnotu naší hmoty, která je pro nás vším.

Pokud vezmeme Slunce, tak to je jasné, to je nekonečná energie, tedy E = Slunce.

A c? To je přece rychlost světla.

Takže pokud dosadíme do vzorce nejgeniálnějšího člověka na světě:

Slunce = Země x rychlost světla2

Bohatství je konstantní a přitom nekonečné.

Z toho vyplývá, že se nemusíme bát, že nám ropa jednoho špatného dne dojde.

Autor: David Fábry

Přečtěte si na stejné téma: Ropa – Aneb Ekonomie pohledem neekonoma II.

2 Komentářů

 1. gvurele
  17.2.2011 – 13 Adar A 5771 v 19:53 — Odpovědět

  hezké :), červený provázek :-) , jen nevím jestli by nebylo vhodnější to vyjádřit jako logaritmus, bud logaritmus 1 – tedy, že vždy jsme na té pomyslné křivce v bodě 0 a my sami si volíme, kam učiníme krok – což nevyjadřuje přímo zemi, ale její uživatele, nebo jako exponenciální fci – tedy furt vejš a při tom “skokově” – vývoj, ale sedne mi i inverzní fce, klesající. Omlouvám se, ale to Vaše pojetí fcí mě inspirovalo :-). Matematici mě jistě a rádi poupraví :-)))

  0
  0
 2. 26.2.2011 – 22 Adar A 5771 v 18:59 — Odpovědět

  No jiste, konecne clanek..Tohle rikam porad.
  Amen pravim, zadne bohatvstvi nevznika ani nezanika, pouze se presouva mezi lidma. Po celou dobu existence zeme je konstatni a takovy ty kecy o rustu trhu, cen apod jsou jen blafy..:-)
  A proto honba za nim je nesmysl a nejvetsi hrich, ktery cloveka hodne vzdaluje od Boha. Protoze nelze slouzit Bohu a mamonu.
  J.

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Izraelská ekonomika loni stoupla o 4,5 procenta

Další článek

ŠTĚSTÍ není náhoda – (Náhrdelník 8)