Zdroj: Shekel

Dojení státního rozpočtu nelze omlouvat. Lze pochopit snahu ze strany jednotlivce, nebo soukromé firmy, ale nelze pochopit tutéž snahu ze strany politické strany.

Notabene strany, která získala v posledních volbách nejvíce hlasů.

Shrňme, o co jde. Poslanci dostávají nezdaněné náhrady mimo jiné na pronájem kanceláře. Naštěstí zde aspoň existuje horní strop. Poslanci pak s těmito penězi nakládají různě. Ti nejslušnější mají kancelář ve sněmovně, nebo v místě bydliště u sebe doma a tyto peníze nečerpají a vracejí. Tedy říkám nejslušnější, ale nevím, jestli takoví vůbec jsou.

Pak jsou tu ti, kteří skutečně platí nájem, za cenu obvyklou v místě kanceláře. To je v pořádku, na to mají ty peníze sloužit.

Jiní si pronajímají kancelář u svých příbuzných, známých, případně dokonce ve vlastní nemovitosti. To je už na hraně. Ale na druhé straně, pokud to nájemné není vyšponované a odpovídá místním poměrům, tak je to asi v pořádku. Malá domů, ale stát se neokrádá.

Zvláštní kapitolou jsou komunističtí poslanci, kteří mají kanceláře povinně zásadně ve svých objektech. Státní rozpočet je tak dojen přímo do stranické kasy. I zde lze přimhouřit oko, pokud to nájemné je v obvyklé výši. Tady si už tak jistý nejsem.

Ale korunu tomu zasadila sociální demokracie, která svým poslancům nařídila zřídit si kanceláře v objektech strany, za maximální možný nájem, který poslanec může od sněmovny dostat. Strana, která se tváří jako státotvorná, tak naprosto bezostyšně škube ze společného krajíce. A slovy úřadujícího předsedy Sobotky na tom nevidí nic nemorálního. Tak já mám tedy opačný názor. Klidně ať si poslanci ve stranickém úřadují, ale za tržní ceny, a nikoliv za maximum možného! Přebytky ať zůstávají ve státní a nikoliv stranické pokladně.

Velké sumy to nejsou, ročně se jedná o jednotky milionů. To nás nespasí. Ale pokud sociální demokracie už sbírá i takovéto drobty, tak to s jejími financemi, ale především dluhy už opravdu musí být vážné.

Především to vypovídá něco o tom, jak by si představovala hospodaření, kdyby náhodou sestavovala vládu, ale hlavně to svědčí o morálce této strany. Děkuji, nechci.

Autor: Tomáš Flaška

Přečtěte si také od autora: Zkoušeli jste už něco poslat pomocí datové schránky

3 Komentářů

 1. Gvurele
  4.8.2010 – 24 Av 5770 v 20:02 — Odpovědět

  Dobrý den. Dovolím si malou otázku na úrovn úvahy. Kolik takových malých sum, co nás nespasí je celkově? Kapka ke kapce a je z toho řeka, nebo aspon potok. Každopádně ČSSD je jen louže.

  0
  0
 2. Tomáš Flaška
  5.8.2010 – 25 Av 5770 v 12:13 — Odpovědět

  Je to pravda. Těch kapek je moc a sčítají se. Ale tohle je ze strany ČSSD nestydatost. Ono je těch nestydatostí víc a větších, a u všech stran. Ale tohle je tak okaté, až je to drzé.

  0
  0
 3. Gvurele
  5.8.2010 – 25 Av 5770 v 15:38 — Odpovědět

  Já souhlasím, že je to nestydatost. Proto “jen louže”. :-) Gv

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

OSN: Izraelci byli při střetu s Libanonci byli na svém území

Další článek

Údajný atentát na Ahmadínežáda byl výbuch zábavní pyrotechniky