Zdroj: Shekel

Téma bankovních poplatků bylo probíráno už mnohokrát. Já si myslím, že kdo chce, tak si tu svou levnou banku bez poplatků, nebo s poplatky minimálními, vždy najde. Ale jak je to se službami?

Ještě abych byl konkrétní, tak momentálně kromě notoricky známé mBanky, lze pro soukromé účely doporučit např. účet Zdarma u Poštovní spořitelny. Velká výhoda je v rozsáhlé síti poboček, ale to je relativní, protože každá operace na přepážce je zpoplatněna. Ale výběry kartou z bankomatů jsou u všech bankomatů ČSOB zdarma. A těch je hodně, proto to stojí za zvážení. Internetbanking a elektronické operace zdarma jsou samozřejmostí.

Já se přiznám, že z historických důvodů mám účet u ČSOB. Není to nejlevnější, ale rozsáhlá síť poboček, bankomatů a nutno dodat, že i profesionální jednání zaměstnanců, mě stále drží. A vyvrcholilo to minulý týden.

Jsem v posledních týdnech trochu přepracovaný, mám toho nějak moc. V pátek jsem vybíral peníze z bankomatu. Vše OK. Žádný problém. V neděli jsem chtěl něco pomocí karty platit na internetu. Jdu automaticky do peněženky pro kartu a ona nikde. První reakce byl samozřejmě studený pot. Pak trocha chladného rozumu a uvažování a pak mi došlo, že jsem tu kartu v tom bankomatu předevčírem prostě zapomněl.

Samozřejmě byla okamžitě opět první myšlenka – zablokovat! Ale naštěstí opět chladný rozum zvítězil a volám blokační linku banky a vysvětluji svůj problém. Nejdříve jsem cílenými dotazy identifikován, že jsem to skutečně já, pak mě slečna ujistí, že vše prověří a zavolá mi zpět. Dám jí tak dvě hodiny, říkám si.

Uběhnou asi dvě minuty (!) a už mi volá. „Technik kartu našel, máme jí, na kterou pobočku jí chcete doručit?“ ptá se. Opakuji, je neděle. Hustota poboček je velmi vysoká, není problém si zvolit nějakou, kolem které pravidelně chodím. Slečna mě ještě požádá o číslo mého mobilního telefonu a že mi z pobočky zavolají až tam mou kartu mít budou. Slušně mě požádá abych si nezapomněl občanský průkaz až tam pro kartu půjdu.

A světe div se, hned v pondělí mi ta pobočka volá, že se mohu dostavit. To vše zdarma, bez nutnosti blokace karty, rychle, elegantně.

A tak si říkám. Není naopak lepší platit si dražší banku? Představa, že by se mi toto stalo např. u mBanky ve mně budí otázku – kam by mi tu kartu doručili, když nemá žádnou síť poboček?

Autor: Tomáš Flaška

Přečtěte si také od autora: Mobilní telefonování po celé Evropě za stejné ceny

3 Komentářů

 1. Petr
  9.10.2010 – 1 Heshvan 5771 v 14:08 — Odpovědět

  PR článek? :) mBanka má síť obchodních míst, zatím nic velkého, ale není pravda, že by nebylo žádné kontaktní místo, spíše by se k nim ale ta karta nedostala, když by byla použita v cizím bankomatu. Což je asi srovnatelné s tím, jako když někdo hodně cestuje po Evropě a nepoužívá kartu v bankomatu své banky.

  A pokud za poplatkem vidíte i další služby, které pro Vás mají hodnotu a přínos, jako Vámi výše uvedené, tak je jistě logické, si za takovou banku platit. Jen si teda říkám, když se člověk chybama učí, kdy zase zapomenete kartu v bankomatu a kolik za tu dobu za ty poplatky vysolíte.

  PS: A když byla řeč o chybách, tak v té přímé řeči nemá být “jí”, ale “ji”, protože měli “tu” kartu, nehovořili o “té” kartě :)

  0
  0
 2. Tomáš Flaška
  10.10.2010 – 2 Heshvan 5771 v 05:39 — Odpovědět

  Díky za reakci. PR článek to není. Mohu přeci taky něco pochválit, když většinou do věcí tepu, ne :-)? Jinak se asi schyluje na článek o ČSOB, který zase vyzní úplně opačně. Ale na to si musím příští týden ještě pár věcí ověřit.
  Co se týče !ji” a “jí”, tak asi máte pravdu. Přiznám se, že tato gramatika není má silná stránka. V textu to neopravuji, to už by ztratilo originalitu.

  0
  0
 3. Petr.P
  5.11.2010 – 28 Heshvan 5771 v 20:32 — Odpovědět

  jednou jsem řešil problém s kartou u Mbanky, nechal jsem kartu na počítači nad vypalovačkou, pak při výběru peněz z bankomatu karta nereagovala na PIN, tak po třetím neúspěšném pokusu skončila v jejích útrobách, po mailech na Mbanku co s tím jsem na jejich radu kartu zablokoval a vyžádal si vydání nové, vše zdarma, karta přišla domů doporučeně automaticky se stejným PINem jako ta stará.
  Taky jsem míval účet u ČSOB, když jsem u nich končil s účtem, taky jsem měl strach, jak budu řešit případné problémy, když není pobočka v dosahu, brzy jsem ale zjistil, že pobočku vlastně nepotřebuji a vše je možné řešit přes internet

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Indická hvězda filmu Milionář z chatrče si zahrála Palestinku

Další článek

Abbás chce naléhat na USA, aby uznaly Palestinu v hranicích 1967