Zdroj: nbcnews.com

Historie nám ukázala, že pouze ochrnutý svět, tedy svět slepý, hluchý a nečinný, projeví svou skutečnou osobnost. A tou osobností je ten nejnižší a nejprimitivnější známý pud – násilí.

Šoa, tedy masové vyvražďování spáchané na Židech v průběhu druhé světové války, je v mém osobním životě věc, o které jsem nikdy nepochyboval. Ani nebyl důvod – od chvíle, kdy jsem se začal o tento nepochopitelný čin v dějinách lidstva zabývat, jsem ušel cestu, kterou konfrontuje asi každý Žid. Je to černobílá cesta. Podpora se zde kříží s odporem, vstřícnost s opovržením, pochopení s duševní slepotou. Být Židem se proto stalo realitou, která se z uzavřené kapitoly nenávisti přesunula do kapitoly určitého stagnačního respektu. Přednášky, festivaly, zábavy, shromáždění i prostý dialog na téma judaismu mě vždy velmi potěší, a podle mě je konečně tato stažená páska z očí důkazem toho, že slovo „Žid“ už neznamená vnucený předsudek v podobě špinavého nosatého skrčka ve fraku, který si brousí zuby na nežidovské, potažmo árijské panny, a majetek všech, kteří vlastně žádný majetek nemají. Snad se i svým životem snažím svým přátelům dokázat, že být Židem člověka nevylučuje ze sociálního života, a zaujímat nějaký předsudek je v tomto případě naprosto zbytečné.

Avšak všeobecným právem člověka, které by mělo existovat v každém jednotlivém státě i společnosti na světě, je právo pochybovat a nesouhlasit. Je podle mě naprosto v pořádku, když se nenásilně, s morálkou a respektem ke druhému, střetnou dva rozdílné názory, které se vzájemným dialogem snaží najít společný cíl, řešení, nebo kompromis.

Ale co opravdu nechápu a co z hloubi svého srdce nenávidím, je nesouhlasit s něčím, co je historicky nezvratně potvrzeno a podloženo.

A tím je právě šoa.

 

Uplynulo pouze pár dnů od doby, kdy Eric Hunt – devětadvacetiletý Američan, známý popírač šoa – zveřejnil svůj nejnovější snímek, ve volném překladu Podvrh jménem plynové komory pro Židy (v originále Jewish gas chambers hoax).

Když jsem se na snímek chystal podívat, byl jsem připraven na všechno. Popírání šoa je především v USA velice populární mezi antisemity, kteří se nestydí svoje přesvědčení vyvěsit na internet a natáčet pseudodokumenty, ve kterých „nezvratnými“ důkazy vysvětlují, že se šoa vlastně vůbec nestala. Eric Hunt ale ve svém novém dokumentu dal pojmu popírání holokaustu naprosto nový rozměr.

Jeho snímek začíná výsměchem – znělkou studia 20th Centruy Fox s FOX změněným na HOAX a pokračuje výpověďmi těch, kteří přežili šoa, konkrétně vězňů z Treblinky.

Veškeré tyto výpovědi jsou vyjmuty z dokumentu Stevena Spielberga, který točil pro Jad Vašem. Komentátor nám v režii Hunta vysvětluje, že Treblinka nebyla vlastně žádný koncentrační tábor. Místo toho se snaží diváky přesvědčit o tom, že se zde snažili pomocí Zyklonu B zachránit Židům život! Rozeberme si tedy zásadní momenty tohoto dokumentu:

1)      Výfukovými plyny z dieselových motorů nejde otrávit člověka

Hunt popírá, že je možné zabít člověka výpary z dieselového motoru. Jako důkaz nám ukazuje komerční reklamu na dieselový automobil, kde herec představuje roli muže, který se snaží udusit pomocí zplodin zavedením hadičky od výfuku do kabiny. Jak asi tušíte, nic se nestane. Vyskočí titulek „Naprosto bezpečný“ a logo automobilky. A tento argument a reklamu použil Hunt k vysvětlení toho, že v Treblince ani nikde jinde se dieselovými zplodinami nezabíjelo, a ani to nešlo – viděli jste přece reklamu!

2)      Zyklon B měl Židy chránit

Dalším Huntovým důkazem je to, že Zyklon B se nepoužíval k plynování Židů. Ukazuje nám výrobní postup tohoto jedu a archivní záběry nacistů, kteří deratizují nějaké kanceláře. Dodává, že v Treblince byly sprchy a tyto sprchy se pomocí Zyklonu B zbavovaly vší a hlodavců. K potvrzení tohoto nám ukáže výpovědi několika přeživších, kteří opravdu potvrzují, že v Treblince sprchy byly – dokonce s teplou vodou. Hunt tedy jasně dokázal, že se Zyklon B nikdy k vraždění Židů nepoužíval, naopak je měl chránit před parazity. Jak zřejmé!

3)      Zyklon B se nikdy k vraždění nepoužil

Hunt nám poté vysvětlí, že v koncentračních táborech nemohl být Zyklon B použit, protože tento jed na kyanidové bázi by musel pokožku zbarvit do červena. Přeživší ale přece popisují mrtvé jako zmodralé, zežloutlé či dokonce zčernalé. To je tedy důkaz, že Zyklon B nemohl být použit a k přesvědčení přikládá videozáznam ze soudního procesu s Michaelem Marinem, americkým milionářem obviněným ze žhářství. Na videu vidíme Marina, který si vyslechne rozsudek a poté spolkne kapsli kyanidu. Následuje křeč, smrtelné chroptění a poté se svalí na zem mrtev. Hunt poukazuje na to, že Marin při polknutí jedu červená. Následuje pět fotografií zčervenalých lidí otrávených kyanidem. Vskutku nezvratný důkaz.

4)      Miliony mrtvých Židů v koncentračních táborech zavinilo americké bombardování

Obrovské hromady mrtvol, které vidíme na každém snímku o šoa, zavinili ve skutečnosti Američané, kteří bombardovali jednotlivé tábory. Šest milionů mrtvých Židů… opravdu, Ericu? Asi toho o historii moc nevíš, že?

5)      Židé, kteří mluví o plynování a násilí v koncentračních táborech lžou

Eric nám poté ukáže další rozhovory s přeživšími. Ukazuje tři případy, kdy opravují svůj předešlý výrok. Eric nám také ukazuje „mrknutí“ jednoho přeživšího – jasný důkaz toho, že lže! No jistě, Ericu, jsi rozený mentalista!

6)      Porážkou Třetí Říše zavinili Spojenci smrt milionů Židů

Na konci dokumentu se dozvíme, že bombardováním Německa se zpomalila výroba Zyklonu B a proto začali Židé v koncentračních táborech umírat na nemoci, které roznášejí vši a hlodavci. Kdyby Spojenci nezasahovali proti Německu, které se snažilo Židy chránit jakožto skvělé pracovníky a odborníky, Zyklon B by se do táborů dále dopravoval a tak by byly zachráněny statisíce životů.

Asi si dokážu představit Váš výraz. A věřte mi, tvářil jsem se naprosto stejně, poté co jsem tento pseudodokument shlédl. Eric Hunt, což je pravděpodobně člověk, který nikdy nestál mezi baráky v Birkenau, se tady snaží lidem vnutit lež, kterou jeho chorý mozek vyplodil nejspíš v afektu, možná ze zlosti, každopádně z vyšinutí. Eric Hunt je člověk, který popírá zmařené životy nacistickým Německem. Je to výsměch do očí milionů lidí, jenž ve válce přišli o své předky, kteří strašlivou smrtí zemřeli v plynových komorách – včetně mých pra-prarodičů. Mentálně zdravá a logicky myslící živá bytost proto podle mě nemůže jinak, než tento snímek odsoudit.

Eric Hunt ovšem není jediným popíračem šoa, naštěstí je však základna těchto (pro mě duševně nemocných) lidí v podstatě nulová. Důkazy, které sestávají z tisíce hodin videomateriálu, oficiálních dokumentů a očitých svědectví z té doby, nám dokazují, že šoa se skutečně stala a je nezpochybnitelná. A díky této nezpochybnitelnosti největšího zločinu proti lidskosti v moderní historii doufám, že se nikdy nebude něco podobného opakovat.

Autor: Ondřej Kubík

3 Komentářů

 1. plan9
  18.3.2014 – 16 Adar B 5774 v 22:08 — Odpovědět

  kdyz se dostanu k jadru veci tedy k likvidaci vseho co je jine, nemyslim si, ze soa je nepochopitelny cin v historii lidstva, ja mam obavu, ze v budoucnu nastanou i horsi genocidy, likvidace celych planet atp.

  v dosavadani historii byl holokaust asi nejmasovejsi, ale i predtim se urcite najdou stejne hruzy na tehdejsi dobu, ja mam obavu, ze to nebylo poprve ani naposledy.

  jak postupne vymiraji generace, ktere to opravdu zazily, tak se historie stava fantastickou zalezitosti, obavam se, ze lhare o soa nezastavite a ze to nebylo naposledy.

  0
  0
 2. woodoo
  19.3.2014 – 17 Adar B 5774 v 00:16 — Odpovědět

  Ad 1) plan9: Domnívám se, že v tomto punktu máte naprostou pravdu. Z etologického hlediska, se jen změní aktéři minulých bitev. Píše se mi o tomto velice nesnadně. Jsem si tohoto faktu vědom, a to zcela nekorektně. Neustálý tlak, byť i mírný, v konečném důsledku schopen je převelikých destrukcí. Vše, co bylo, je jen předehra k hlavnímu dějství, totiž, dokonáno jest pouze jen půle snažení. Poražené to není, a v okolí blízkém i vzdáleném nebude. To jen ta nicota před koncem věků sama od sebe začne zanikat, to přirozeně. Protože sama od sebe nemá sílu tvořit, ale je zde od počátku. No není to veliký fór? “O)

  0
  0
 3. Monca
  7.4.2014 – 7 Nisan 5774 v 16:46 — Odpovědět

  ad Ondřej Kubík. Ráda čtu vaše články, mají hlavu a patu. Píšete o důležitých věcech. Jen nechápu, jak můžete být v kontaktu s Davidem Fábrym a nezešílet z toho. Obdivuji vaši bezbřehou toleranci.A nemusíte mi odpovídat. Zdravím

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Genderová kontaminace: jak to vidíte Vy?

Další článek

Ukrajinští židé viní Rusko z antisemitských provokací