Zdroj: Archiv

Výhružky a zprávy podněcující nenávist na internetové platformě, budou ve Španělsku změřeny  dvojím metrem: kvůli údajné glorifikaci ETA útoků a přání smrti vůči politikům vládnoucí strany PP , bylo koncem dubna při policejní razii zatčených 21 twiterů a blogerů, pro přání smrti židům a zvelebování šoa, podali židovské organizace až teď trestní oznámení. Státní prokuratura  a policie začali s vyšetřovánim…

Vlnou nenávistných tweetů a výhružek,projevil se rozsáhle rozšířený antisemitismus ve Španělsku, po prohraném zápase Realu Madrid v basketbalové finále Final Four Euroligy s Makabi „Electra“ Tel Aviv, 18. Května. Španělský deník El País,v narážce na množství hlučných fanoušků podporujících klubovou barvu Makabi, pojmenoval atmosféru na stadiónu “žlutým peklem“.

19.května po zápase rozvinul se ve Španělsku hashtag  #putosjudios –  v doslovném překladu: „židovští prostituti“ , v přibližném významu: „prokletí židé“,  k trendictopics na Twitteru. Poslalo se 17692 tweetů s hashtagom #putosjudios, mj. mnohým uživatelům a více než 1.000 Followern.

Zatímco se v Tel Avivu  nepřeslechnutelný vítězství Makabi s radostí slavilo,uživatel @rdereckless odeslal následující tweet: „Makabi by měl jít po utkání do sprchy ….ale doufejmě, že do plynové“ . Tento tweet byl dále zprostředkovan a rozšířen 41 jinými uživateli. Uživatel @ rdereckless  poté vybavil svůj twitter-acount portrétem, na kterém  přibližně 20-letý teenager nesměle hledí do kamery: „Teď už chápu Hitlera a jeho nenávist k židům ” – tweetoval  Guillermo de Alcázar, 20-letý dospělec se sportovním kolem a Madridským dresem.

„Židé do  plynové komory – Madrid vpřed “zavelel  Victor Guerrero Fernández , zatímco nějaká Sara, oblečená na svém portrétu do Madridského dresu, prohlásila „Otravní židé. S Hitlerem by se nám to nemohlo stát.“ Sergio de Frutos vzkázal: “Židé, můžete přijít a pak  oslavíme, že  si vás můj kolega dá na seznam  a gratis  potlačí  do pece“ – k tomu fotografie s jistým důstojníkem NS-Wehrmacht.

Pět Tweets pěti uživatelů, jejichž identita byla zjištěna. A z toho důvodu byli  nahlášení jedenácti organizacemi z Katalánska,  jménovitě židovskými,s Izraelem-solidarnými  a antisemitskými bojovníky. 20 května, den po vlně tweetů vybízejících k  protižidovské nenávisti, odevzdali  jejich prezentaci  státnímu zástupci. Uriel Benguigui, předseda židovské obce v Barceloně,  na tiskové konferenci  uvedl , že španělský židé se příliš dlouho přihlíželi na zjevný antisemitismus, který převládá ve společnosti. Avšak po vlně protižidovských projevů, mnozí teď řeknou:  Dost!  Antoni Florido s katalánského Svazu přátel Izraele s ním souhlasil: “Vůči tomuto utoku nenávisti musí společnost reagovat.“

Co bylo něco nového, že po neočekávané stížnosti vůči tweetů  s hashtag # putosjudios, někteří uživatelé je stáhli dříve, než se stihli rozšířit. Na druhé straně, kromě hashtagu # putosjudios se objevil stále častěji druhý, překřtěný na: # putoscatalanes, prokletí Katalánci. Protože organizace, které podaly trestní oznámení, pocházejí s Katalánska, Španělského regionu se silnými separatistickými tendencemi, byly tweetujicími duchovními grázli , hned dvojnásobně vyčlenení z pyšného španělského národa: jako židé i  jako Katalánci.

Antisemitismus je zakódován do mnoha tweetů s agresivním španělským nacionalismem, který  sahá až do reakční španělské tradice reconquisty, kdy křesťané poté, co údajně přísahali na rasovou čistotu své krve, že nemají žádných předků židovského nebo maurského původu, vytiskli arabský chalifát s Andalúsie v jižním Španělsku. Do roku 1492 byli (sefardský) židé vyhnáni ze Španělska mečem. Pak následovaly ve Španělsku staletí-dlouhá židovské perzekuce a diskriminace, a to až do doby katolické inkvizice, která pokládala vypátrání  a potrestání  utajených nebo kovertovaných židů,   za jeden  ze svých hlavních  úkolů.Španělsko by se mělo omluvit, znovu opakovaně požadoval v únoru Moskovský rabín Pinchas Goldschmidt, předseda Konference evropských rabínů.

O trestním oznámení vůči tweetům  šířícím antisemitskou nenávist sdělovací prostředky široce informovaly. Dva teenageři byli zatčeni během jednoho dne, díky zobrazení příslušných tweetů. Taková pohotovostní intervence  policie byla podle  společného podání trestního oznámení vůči antisemitským tweetům i zapotřebí. Ruben Novoa z Atid, židovská komunita Katalánska, zdůraznila, že štátní řízení je oprávněné. Trestní oznámení obsahuje zprávy pěti uživatelů, manifestujícich jejich nenávist k židům. A také jejich jména a jejich adresy. Jsou to poselství, které v ústavním státě nemohou být tolerovány.

 Generální prokurátor Eduardo Torres-Dulce oznámil dne 20.května,  bezprostředně poté, co mu bylo trestní oznámení s veřejnou platností předložené, že nyní se bude „energicky“ vyšetřovat. Státní zástupkyně Elvira Tejada de la Fuente, kompetentní za počítačovou trestnou činnost, začala sbírat informace.

Autor: Ahmed

Zdroj:hagalil.com

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Úloha státu

Další článek

Nenasytnost státních zaměstnanců