Zdroj: Shekel

Pořád si říkám, že každý ať si vyznává náboženství jaké chce, pokud tak neohrožuje nebo neomezuje jiné. Na tom nevidím nic špatného.

V momentě kdy ve jménu svého náboženství začnu uřezávat hlavy z mého hlediska bezvěrcům, tak je něco špatně. A může za to i ono náboženství, neboť mě k tomu činu nějakým způsobem dovedlo. Jinak bych nepřišel na to, že uřezávání hlav je ta správná věc. Někde jsem musel najít inspiraci.

Bohužel ale i Židé mají své problémy. Velká skupina ultraortodoxních Židů letěla z New Yorku do Tel Avivu. Poté, co nastoupili do letadla, si ale nechtěli sednout na svá místa, protože odmítali sedět vedle žen. Ortodoxní Židé přemlouvali ostatní cestující, aby si s nimi vyměnili místa, a to přestože všichni měli předem zakoupené letenky s číslem sedadla. Jednu z cestujících dokonce jeden z Židů přesvědčoval, aby se s manželem rozdělili a sedli si každý zvlášť, aby on nemusel sedět vedle ženy. Nakonec se usadili, aby se mohlo vystartovat, ale hned poté si zase stoupli a celý let strávili ve stoje v uličce. Dojít na toaletu tak bylo velice ztížené, ba skoro nemožné. Určitě tak ve jménu náboženské víry byl omezen komfort jiných, nevěřících.

V Londýně zase v jedné z londýnských čtvrtí Stamford Hill ortodoxní Židé vyvěsili plakát, který vyzýval ženy, aby chodily pouze po jedné straně chodníku. Proč by tak měly dělat? Jakým právem?

Tyto dva případy samozřejmě nelze srovnávat s islámskými fanatiky odpalující davy civilistů ve jménu své víry. Ale jenom co se týče následků jejich konání. V obou případech jde o to, že v zájmu mé míry se snažím donutit okolí, aby se přizpůsobilo mně a je jedno jestli má s mou vírou něco společného nebo ne.

A to je špatně. Pak je dle mě ta víra špatná už sama o sobě.

Autor: Tomáš Flaška

25 Komentářů

 1. Dominik Stodůlka
  29.9.2014 – 5 Tishri 5775 v 20:18 — Odpovědět

  Je zajisté nevhodné, když věřící vnucují svá náboženská pravidla nevěřícím. Stejně tak je ovšem nevhodné, když se nevěřící snaží svoji kulturu a zvyklosti vnucovat věřícím, kteří o ně nestojí. Ona kultura ateisticko-sekulární také není vždy ztělesněním morálních ideálů.

  0
  0
 2. danny
  30.9.2014 – 6 Tishri 5775 v 08:23 — Odpovědět

  Keby všetky ,,náboženstvá”trvali na prejavovaní učasti na utrpení iných,cítili s nimi,vzbudzovali empatiu a zároven rešpekt k iným,tak by nevznikol fundamentalizmus,možno ani ateizmus.smile

  0
  0
 3. dada
  30.9.2014 – 6 Tishri 5775 v 11:03 — Odpovědět

  Při představě, jak se ženy prodírají k toaletám přecpanou uličkou, mně napadá, zda to nebyl rafinovaný tah, jak si díky svému náboženství přece jen trochu užít a utrhnout zakázaného ovoce (zkušenosti z přecpané šaliny a různých příchylných pánů) :-), no těžko říct, co se takovým honí palicí.

  0
  0
 4. moslim
  4.10.2014 – 10 Tishri 5775 v 13:36 — Odpovědět

  Istý mladý horlivý moslim sa spýtal. „Je mi dovolené sadnúť si v MHD vedľa ľahko oblečenej ženy? Alebo mám počkať, až z MHD vystúpi a až potom si smiem sadnúť?“
  A možnože prámeňom niektorých zbytočných náboženských predpisov boli podobné nezmyselné otázky.Na rozdiel od spomenutých šľachetných pánov, mladík nechcel obmedzovať slobodu druhých, iba svoju.Smile.

  Čo sa týka toho druhého-neporovnateľne horšieho príkladu.Neviem, že by o odrezávaní hláv bolo niečo v Koráne. Viem len toľko, že tento spôsob zabíjania moslimov používali už na začiatku wahabizmu prislušníci tejto sekty..Žiaľ,aj z Nemecka odišlo pár zmanipulovaných jednotlivcov do Sýrie.Video s názvom:“Vojna v Sýrii –„Od holiča v Nemecku k TOP teroristom v ISIS“:
  http://www.youtube.com/watch?v=0Rmxol6cHxE

  Linky pre českých muslimov/muslimky:“Nedajte wahabizmu žiadnu šancu!“.Pravá tvár Pierra Vogela:
  https://www.facebook.com/video.php?v=727812723933560&set=vb.404898316225004&type=2&theater
  https://de-de.facebook.com/wahhabismus

  0
  0
 5. Dominik Stodůlka
  4.10.2014 – 10 Tishri 5775 v 17:56 — Odpovědět

  ad moslim) “Neviem, že by o odrezávaní hláv bolo niečo v Koráne.”

  Pokud to není přímo v Koránu, ještě to může být v Sunně. Pro konzervativní muslimy jsou mnohé hadísy podobně autoritativní jako Korán.

  0
  0
 6. moslim
  4.10.2014 – 10 Tishri 5775 v 20:05 — Odpovědět

  Ad.5: ad Stodůlka):”ještě to může být v Sunně”…Tak mi podajte zo sunny dôkaz.Aspoň jeden hádith – čiže autentický výrok proroka Mohammeda. Pravdepodobne ste si nepozrel videa alebo prehliadol v tých videach a v tom facebooku nemeckých muslimov dôkazy o tom, ako wahibiti,”misionár” Pierre Vogel, ISIS a Islamský štát konajú v rozpore z Koránom a Sunnou. Vyniesť tu na Shekeli nejaký ničím nepodložený dohad a naviac bez podrobnejšieho štúdia: “ještě to může být v Sunně” – považujem za príliš lacné a pod Vašu dôstojnosť. Nuž presvedčte ma! Ho´r sa do štúdia, zhromažďovania snopov do stodůlky! Ja mám z kresťanskej teólogie za sebou univerzitu, s celou tou katolickou dogmatikou a morálkou – a verte mi, že ako muslim to neľutujem… Pozdravujem.

  0
  0
 7. moslim
  4.10.2014 – 10 Tishri 5775 v 20:23 — Odpovědět

  Ad.5: štvrtý riadok: mal som napísať wahabbiti:
  http://cs.wikipedia.org/wiki/Wahh%C3%A1bismus

  0
  0
 8. Dominik Stodůlka
  4.10.2014 – 10 Tishri 5775 v 21:41 — Odpovědět

  ad moslim) Když si to přejete, dobrá:

  Sahih Bukhari svazek 1., kniha 2., č.24, pravil Ibn ‘Umar:

  “Alláhův posel řekl: Bylo mi nařízeno Alláhem bojovat proti lidem dokud nevyznají, že nikdo není hoden uctívání kromě Alláha a Mohamed je Alláhův posel, a dokud nebudou dokonale plnit modlitby a dávat povinnou almužnu; budou-li tak činit, potom zachrání své životy přede mnou a jejich majetek jim neodeberu, s výjimkou podle zákonů islámu; tyto účty jim však poté Alláh vyrovná.”

  Nicméně je pěkné, že Vy sám s tím nesouhlasíte. Potkat mírumilovného muslima je vždy povzbuzující.

  Požehnej Vás Hospodin.

  0
  0
 9. moslim
  4.10.2014 – 10 Tishri 5775 v 23:52 — Odpovědět

  ad Dominik Stodůlka 8)Z ktorého obdobia ten citovaný výrok pochádza ( Mekka alebo Medina?), resp. z akej súvislosti, komu je adresovaný a KTO je autorom tohoto prekladu(mimochodom, v citovanom výroku tiež nieto stopy po odrezávaní hláv)? Úplne odlišné preklady Koránu vidieť práve u tých wahabistov, ktorých nemecký preklad sa absolútne líši od všetkých ostatných nemeckých prekladov Koránu – a preto sa znovu pýtam: KTO je autorom tohoto prekladu ?Napr.odlišným znakom wahabistického prekladu je to, že iba ich preklad opisuje Alláha, že sedí na tróne – čo je práve tak aj v jednom českom preklade Koránu.
  Dalej: podľa jedného výroku zo zbierky wahabbistov: “Mohammed, posol Boží, sedí na tróne vedľa Boha.” Podľa takéhoto výroku o Mohammedovi, by Vám malo byť už zrejme, že s Vami hovorím nie o isláme, ale o sekte.Porovnajte si ten wahabisticky výrok s veršom žalmu 110,1 a ostatné sa vám objasní samo: “Pán povedal môjmu Pánovi: “Seď po mojej pravici, kým nepoložím tvojich nepriateľov za podnožku tvojím nohám.”Nie je náhodou to,že Muhammad ibn Abdul Wahhab mal židovský pôvod – pri tejto tradícii nebolo ťažké prijať Muhammada ako mesiáša, ktorý sedí na tróne vedľa Boha…A toto je islámu absolútne cudzie!

  Na záver – ja a moji známi moslimovia v Nemecku rozhodne nesúhlasíme s tvrdením poradcu Šahula Hamída z českých fatwa – internetových stránok: “O wahabismu západní žurnalista napsal:..je také zjevné, že šíření wahabismu, jehož slavným přívržencem je Osama bin Ládin, by mělo být bráno vážně.”To co je nazývano ‘wahabismus’ bylo ryzím islámským hnutím, které bylo pojmenováno po Ibn Abdul Wahhabovi, který v Arábii zahájil reformační hnutí, aby udržel islám v čisté a původní formě.Wahabismus nemá nic společného se žádnou formou terorismu, zejména ne s tím druhem, který mu připisují západní ‘odborníci’
  http://www.fatwa.estranky.cz/clanky/sekty/sunnite_-siite-nebo-wahabiste_-o-cem-to-je_.html

  Pokoj Vám.

  0
  0
 10. Dominik Stodůlka
  5.10.2014 – 11 Tishri 5775 v 14:31 — Odpovědět

  ad moslim) Sahih Bukhari svazek 1., kniha 2., hadís č.24, Ibn ‘Umar vypráví, co řekl posel Alláhův:

  “‏ أُمِرْتُ أَنْ أُقَاتِلَ النَّاسَ حَتَّى يَشْهَدُوا أَنْ لاَ إِلَهَ إِلاَّ اللَّهُ وَأَنَّ مُحَمَّدًا رَسُولُ اللَّهِ، وَيُقِيمُوا الصَّلاَةَ، وَيُؤْتُوا الزَّكَاةَ، فَإِذَا فَعَلُوا ذَلِكَ عَصَمُوا مِنِّي دِمَاءَهُمْ وَأَمْوَالَهُمْ إِلاَّ بِحَقِّ الإِسْلاَمِ، وَحِسَابُهُمْ عَلَى اللَّهِ ‏”‏‏.

  “I have been ordered (by Allah) to fight against the people until they testify that none has the right to be worshipped but Allah and that Muhammad is Allah’s Messenger (ﷺ), and offer the prayers perfectly and give the obligatory charity, so if they perform that, then they save their lives and property from me except for Islamic laws and then their reckoning (accounts) will be done by Allah.”

  “Bylo mi nařízeno Alláhem bojovat proti lidem dokud nevyznají, že nikdo není hoden uctívání kromě Alláha a Mohamed je Alláhův posel, a dokud nebudou dokonale plnit modlitby a dávat povinnou almužnu; budou-li tak činit, potom zachrání své životy přede mnou a jejich majetek jim neodeberu, s výjimkou podle zákonů islámu; tyto účty jim však poté Alláh vyrovná.”

  Je to z muslimských stánek WWW.SUNNAH.COM

  Tento konkrétní hadís najdete zde: http://sunnah.com/bukhari/2
  -pod bodem číslo (17)

  P. S. Já Vás NEOBVIŇUJI, že Vy sám s tím souhlasíte, ani NETVRDÍM, že to opravu řekl Mohamed (já netuším, co Mohamed před 1,5 tisícem let řekl nebo neřekl). Ale existují muslimové, kteří tomu nejen věří, ale také to chtějí uplatnit v praxi. A jistě chápete naše znepokojení, když Vy sám nás upozorňujete, že v ČR jsou muslimové (“Šahul Hamíd z Fatwa-stránek”) podporující wahábbismus, který je i podle Vás nebezpečná sekta islámu vyznačující se zálibou v sekání hlav.

  Pokoj Vám i všem mírumilovným muslimům
  ‏‏

  0
  0
 11. danny
  6.10.2014 – 12 Tishri 5775 v 10:36 — Odpovědět

  Shakespeare napísal:,,Istotne,toto moje rucho(roucho)zmení moju povahu”.Zimná rozprávka.Aké roucho pomáha urezávat hlavy?

  0
  0
 12. moslim
  6.10.2014 – 12 Tishri 5775 v 15:49 — Odpovědět

  ad.11: Ovčie.

  0
  0
 13. moslim
  6.10.2014 – 12 Tishri 5775 v 16:02 — Odpovědět

  ad.12: Když šla Červená Karkulka lesem, potkala vlka. Tenkrát ještě nevěděla, co je to za záludné zvíře a ani trochu se ho nebála. „Dobrý den, Červená Karkulko!“ řekl vlk. „Děkuji za přání, vlku.“

  0
  0
 14. danny
  6.10.2014 – 12 Tishri 5775 v 17:01 — Odpovědět

  Ked človek nepodtne svoje korene a prípadne nezasype studnu z ktorej pil,tak pochopí,že ide skor o docielenie anonymity a pocitu nedostatku osobnej identifikácie,ktorá v pohode vyvoláva antisociálne správanie veduce k dehumanizácii popravenej obete.(To je tá zmena povahy).
  Korán 5,32?Ked dehumanizujeme,niet žiadný problém.Ved nejde ludský život,tým pádom neničíme svet.

  0
  0
 15. moslim
  6.10.2014 – 12 Tishri 5775 v 20:36 — Odpovědět

  ad Dominik) ďakujem Vám za reakciu a link. Pravovernosť hadithu nepotrebujem vlastne ďalej skúmať (škoda času), pretože pre nás platí zásada: ak nájdete medzi Koránom a sunnou protirečenie, potom danú sunnu odmietnite.. Por. priblížny preklad Koránu 2:256: „Nebudiž žádného donucování v náboženství! A již bylo jasně rozlišeno správné vedení od bloudění!”Podobne 10:99: “A kdyby si tvůj Pán přál, všichni lidé na zemi by rázem uvěřili! Budeš tedy (Muhammade) nutit lidí proti jejich vůli, aby se stali věřícími?“ Nanajvyš 0,1 percent moslimov v Nemecku sú salafisti, avšak 400 nemeckých mladíkov odišlo do Sýrie a Iraku. Salafizmus je wahabizmus. Zakladateľ, Ibn Abdul Wahab, sa vynoril pred 250 rokmi v Saudskej Arábii. Jeho otec ho mal za pomiatnutého. Wahabbiti už vtedy zabíjali všetkých, ktorí neboli s nimi, čiže ktorí nepatrili do ich skupiny. Toto hnutie by už dávno zmizlo z povrchu zemského, keby Saudská Arábia nezbohatla vďaka oleju. Prostredníctvom týchto peňazí sa wahabistické učenie rozšírilo do celého sveta, pretože ich všade darovali na mešity. Peniaze nie sú dôležité. Za ne však žiadajú, aby boli nahradené wahabistickým učením. Tohto chorého bacila majú všetci.

  0
  0
 16. Karel79
  7.10.2014 – 13 Tishri 5775 v 07:31 — Odpovědět

  Je úsměvné číst přežvykování islámofilů o tom, co je nebo není psáno v koránu nebo v sunně. Podstatné je to, co muslimové dělají: vraždí, znásilňují,mučí – vše ve jménu své zločinné islámské ideologie.

  0
  0
 17. moslim
  7.10.2014 – 13 Tishri 5775 v 08:56 — Odpovědět

  ad 16)”vraždí,znásilňují,mučí…” – mysleli ste tým mňa?

  0
  0
 18. Erich
  7.10.2014 – 13 Tishri 5775 v 10:06 — Odpovědět

  Karle79 jaká ideologie tě opravňuje si myslet, že Cikáni jsou lidskou anomálií?

  0
  0
 19. Erich
  7.10.2014 – 13 Tishri 5775 v 10:22 — Odpovědět

  Ad 14. Danny já si myslím že toto ( ta zvolená citace z Koránu ):

  A kvůli tomuto jsme předepsali dítkám Izraele, aby ten, jenž zabije jednoho člověka – nikoliv pro pomstu na někom anebo za to, že šířil pohoršení na zemi – byl souzen, jako by zabil lidstvo veškeré. A aby ten, kdo oživí jednoho, byl posuzován, jako by oživil lidstvo veškeré. A přišli k nim již dříve poslové naši s jasnými důkazy, avšak mnozí z nich i potom se dopouštěli přestupků na zemi.

  bychom si měli všichni neustále připomínat, protože se nás to týká a to všech, bez rozdílu víry či národností příslušnosti.

  0
  0
 20. Erich
  7.10.2014 – 13 Tishri 5775 v 10:26 — Odpovědět

  Ad 17. Muslime řekl bych, že správně bude za f) – totiž nemyslel vůbec

  0
  0
 21. moslim
  7.10.2014 – 13 Tishri 5775 v 12:09 — Odpovědět

  Erich, ďakujem Vám, že ste ma posielanim vybraných linkov upozornil na oči jednoho moslima ( = 1 ? )

  0
  0
 22. moslim
  7.10.2014 – 13 Tishri 5775 v 12:25 — Odpovědět

  pokračovanie:K mému překvapení jsem se dozvěděl, že nejen Češi jsou nevěřící, ale já také a možná dalších 90 % Tunisanů. Není to blbý vtip, ale takto rozhodli Beduíni z pouště, kteří náhodou našli ropu a nevěděli, co dělat s penězi a s časem, tak začali vytvářet islámský svět podle svých obchodních ideálů a vyhlásili na nás džihád (por.15 )

  http://berrezouga.blog.idnes.cz/c/424618/Jsem-muslim-a-zacinam-byt-islamofobem.html

  0
  0
 23. moslim
  7.10.2014 – 13 Tishri 5775 v 12:38 — Odpovědět

  dokončenie: Mají lepší výzbroj, lepší taktiku, zabrali několik set mešit, kde učí jejich zasvěcené poselství, dokonce ve středních školách začali verbovat bojovníky do Sýrie …

  http://berrezouga.blog.idnes.cz/c/424618/Jsem-muslim-a-zacinam-byt-islamofobem.html

  por.15: Nanajvyš 0,1 percent moslimov v Nemecku sú salafisti, avšak 400 nemeckých mladíkov odišlo do Sýrie a Iraku.

  0
  0
 24. danny
  7.10.2014 – 13 Tishri 5775 v 13:12 — Odpovědět

  Erichu ,presne tak.Ale….

  0
  0
 25. danny
  7.10.2014 – 13 Tishri 5775 v 13:22 — Odpovědět

  Zidia maju,,rozpracovaný” princíp dobrého a zlého po-pudu.Niekto Dionýsovský a Apolonsky princíp,niekto krista a lucifera.Ale striktným rozdelením sa nezbavuju ,,dobrí” ludia zodpovednosti?Dokážeme byt dobrí alebo zlí bez ohladu na naše genetické vybavenie,typ osobnosti alebo rodinné putá?Skodlivé semeno prinesie otrávené ovocie?

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Arabská pilotka útočí na Islámský stát

Další článek

Fotografie popraveného novináře odstraněny z protiislámských reklam