Zdroj: Shekel

Na místě zločinu byl podle médií přítomen i bratranec umučeného palestinského teenagera.

Již druhý podobný útok tohoto týdne se odehrál ve středu v supermarketu Rami Levy na Západním břehu, kde šestnáctiletý palestinský mladík zranil dva nakupující. Jeden ze svědků, shodou okolností člen ochranky předsedy vlády,  útočníka střelil do nohy. Prchajícího postřeleného mladíka přítomní lidé zadrželi až do příjezdu policie.

Útočník i oběti byli převezeni k lékařskému ošetření. Další vyšetřování má ukázat, zda se jednalo o čin jednotlivce a zda byl mladík ozbrojen již při vstupu do samoobsluhy či zda útočnou zbraň ukradl v obchodě.

Starosta města Maaleh Adumim, který se v době útoku také nacházel v obchodě, vyzval palestinské úřady, aby zajistily bezpečnost tomuto obchodnímu místu, v němž pracuje také zhruba dva a půl tisíce Palestinců. Rami Levy, majitel obchodního řetězce, obvinil útočníka ze snahy zničit pokojné soužití Palestinců a Izraelců, kteří v jeho obchodech společně pracují i nakupují.

Jedním ze zaměstnanců supermarketu je i Mahmoud Abu Khdeir, bratranec  teenagera, který byl letos v létě zaživa upálen židovskými útočníky.

Mahmoud Abu Khdeir byl v okamžiku útoku v supermarketu právě ve skladu, ale spěchal pomoci zraněným. Zastavoval krvácení poraněnému muži a vedl ho do kanceláře k dalšímu ošetření. “Takovému chování mě učili doma,” řekl pro Ynet. “Když je někdo zraněn, pomůžeš mu. Je jedno, odkud je. Byl jsem vychován v dobré rodině. Nejsem ve válce. V práci, když vidím něco takového, musím pomáhat. To je věc výchovy: věřím, že jednoho dne se situace změní a už se takové věci nebudou dít. Ale násilí plodí další násilí a mír přináší mír.”

Kam dále: IZRAEL ZNOVU BOŘÍ PALESTINSKÉ DOMY nebo UPÁLENÍ MUHAMMADA ABU KHDEIRA POMSTOU ZA VRAŽDU STUDENTŮ

Autor: redakce Shekel.cz

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Zlý bílý policista…

Další článek

Džihádisty je potřeba udat včas, vzkazují britské úřady rodinám