Zdroj: Archiv

Sobotního pochodu solidarity se na protest proti ozbrojeným útokům, které tento týden proběhly v Paříži, v palestinském Hebronu zúčastnily desítky lidí. 

Během útoků na pařížskou redakci satirického časopisu Charlie Hebdo a v následujících potyčkách zemřelo tento týden celkem sedmnáct lidí.  Tři pachatelé byli zastřeleni.

Organizátorem demonstrace na Západním břehu byla Hebronsko-francouzská asociace pro kulturní výměnu. Její představitel, Anwar Abu Aisha, říká, že demonstrace má vyjádřit solidaritu Francouzům, kteří také obvykle podporují Palestince.

Server Lemondejuif.info nicméně připomíná, že z palestinského uprchlického tábora Ain El Heloue v jižním Libanonu byly slyšet výstřely, které si lze vyložit jako oslavné. Totéž zpravodajství také zveřejňuje zprávy z kabylského tisku, podle nichž se ve středu večer v hlavním městě Alžírska shromáždilo několik desítek osob, volajících “Pryč s Francií a se židy.”

Arabské noviny v různých zemích se tématu zmocnily i obrazem (pod naším textem).

Násilí v Paříži vyvolalo celosvětovou vlnu nesouhlasu. Na plánovaný zítřejší pochod již potvrdila svou účast i řada státníků.

Autor: redakce Shekel.cz

 

 

 

 

 

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Válka proti multikulturalismu

Další článek

Jedinečná brigáda po internetu?!