Danny John-Jules (* 16. září 1960 Londýn), vlastním jménem Daniel John-Jules, je britský herec a tanečník. Do povědomí televizní veřejnosti se dostal rolí Kocoura v britském sci-fi seriálu Červený trpaslík. Velice úspěšným se stal také jeho singl Tongue Tied, který zazněl také v seriálu a v roce 1993 se dostal mezi 20 nejlepších v žebříčku UK Singles Chart. Na konci října 2011 navštívil Českou republiku a setkal se se svými fanoušky na conu Fancity.

Ahoj Danny, jsem rád a díky moc, že jsi souhlasil s rozhovorem! Seznámili jsme se, když jsi v Praze natáčel Blade 2 a já měl ten nejluxusnější JOB ve svém životě. Pracoval jsem s americkými prosthetics a mým úkolem bylo nasazovat všem hlavním hrdinům (kromě Snipese) upíří zuby před kamerovým záběrem. Dodnes se tím ve svém CV chlubím – smile.

K první otázce: Jak je na tom anglická kinematografie, z finančního hlediska výdajů na filmy? V ČR to funguje tak, že většinou nedostávají dotace filmy, které by mohli mít úspěch i ve světě, ale projekty, jejichž režiséři jsou dobře spřízněni s vysokými vládními představiteli.

V Británii filmy dělají hlavně lidé, co „chodili do té správné školy“. Oxford a Cambridge. Říkáme jim „posh“. Člověk z dělnické třídy to má v umění mnohem těžší, pokud jde o financování, protože všichni lidi u moci jsou ze stejného prostředí.

Vzpomínám si, jak můj švagr říkal na Blade 2, že na odnesení jedné kovové trubky z bodu A do bodu B je v americkém filmu k dispozici až 10 lidí :). Je to i UK pravda?

Když máš peníze, můžeš si koupit tolik „otroků,“ kolik jen chceš.

Nejvíc Tě naši čtenáři mohou znát z luxusního sitcomu Červený trpaslík. Kolik vlastně bylo dílů, jak dlouho probíhal a bude se ještě někdy natáčet?

Nová série se bude točit letos.

Na Blade 2, jsi mi začal říkat (pak se to ujalo pro všechny lidi na place) „Bad Boy“. Procházel jsem v té době těžké období rozchodu a musel jsem hulit, abych zapomněl, nicméně pořád se snažím zapomenout. Moc mi pomohla Tvá hudba, Tvé půjčené CD (R.Kelly, Jaheim Ghetto Love atd.), celkem jsem od Tebe nelegálně vypálil asi 20 CD a většinu poslouchám dodnes, děkuji Ti za povzbuzení v té pro mě nelehké době! Jakou máš nyní Ty oblíbenou hudbu? Mohl bys prosím poslat odkaz na YouTube, že bychom jeden song nasdíleli našim čtenářům?

Poslouchám Lavinia J. Můžeš to slyšet na Soundcloud.

Pojďme k více náplni našeho košer webu Shekel.cz! Máte v Anglii problémy s Islámem? Jak se stavíš Ty osobně k tomuto náboženství?

Nemám problém s NIKÝM. Držím se dál od potížníků.

Co říkáš na to, co se stalo před několika dny ve Francii?

Jak to tak vidím, pokrytectví je ten největší zločin na světě. Plodí nenávist. Například pokud tě bičují jako otroka, celý tvůj okruh bude nenávidět toho „dozorce,“ protože jde o nespravedlnost. A pak jeho potomci řeknou rodině otroka, ať „zapomene na minulost“ a „přestane hrát na rasové noty“. Jak říkáme,  „ještě zašťourají v ráně“.

V jakém novém filmu by Tě čtenáři Shekelu mohli vidět?

Jsem v show nazvané Smrt v ráji. Udělal jsem také vlastní krátký film Bucky.

Jsi věřící? Pokud to není na Tebe příliš diskrétní otázka: Mají všichni lidé, včetně černochů, stejného Boha na světě? Nebo mají jiného Boha: židé, muslimové, křesťané?

Černoši jsou, co se týče náboženství, stejní jako běloši. Znám černochy kteří patří k všem těm náboženstvím,  která jsi zmínil a ještě spoustě dalších. Ale jsou nejmíň respektovanou rasou na světě.  ´Člověka poznáš podle činů, ne podle slov.´  Člověk se musí podívat do zrcadla a zeptat se sám sebe: „Co jsem udělal, aby svět byl lepší?“

Jak už víš, nemám předsudky o nikom. Nikdy jsem se tě neptal na náboženství, sexualitu, co nesnášíš a co máš rád. Nikdy jsem se tě nevyptával na tvoje zlomené srdce, protože ke každému přistupuju tak, jak on přistupuje ke mně. Jsi jemný člověk a já neměl jinou možnost než být jemný k tobě. Vítám všechny, ale nechtějte ode mě, abych podporoval někoho, kdo nepodporuje zrovnoprávnění  VŠECH lidských bytostí.

Všechno dobré Danny! Ať se daří! Díky

Šalom, příteli!

Autor: David Fábry

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Interview with Danny John Jules

Další článek

V rovnakej výške očí