Teprve krátce po sedmdesátém výročí konce 2. světové války se uskuteční první mezinárodní konference na africkém kontinentě, zaměřená na téma šoa. Místem jejího konání bude Dakar, hlavní město západoafrického Senegalu. Zastřešujícím organizátorem je UNESCO a francouzský Projet Aladin, jehož cílem je seznamovat s historií holokaustu obyvatele muslimských zemí. Účast na konferenci přislíbilo několik delegací z ministerstev školství okolních západoafrických států.

Konferenci zahájí v pondělí 1.6.2015 ministr spravedlnosti Republiky Senegal a president shromáždění smluvních států Mezinárodního trestního soudu, Sidiki Kaba, za přítomnosti diplomatů, vysokých státních úředníků, zástupců mezinárodních společností a univerzit. Účelem setkání by měla být výměna zkušeností a informací mezi vyučujícími a politiky a nalezení nejvhodnějších strategií pro zařazení témat prevence genocid, kultura a mír či dějiny holokaustu ve školních osnovách afrických zemí.

Dakarská konference bude druhá v plánovaném řetězci podobných akcí pořádaných pod záštitou UNESCa a Projet Aladin (a za podpory Mezinárodní aliance vzpomínek na holokaust a dalších společností) v Africe, na Středním východě a v Asii. První konference na toto téma proběhla v roce 2013 v tureckém Istanbulu.

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Jak mě napadla fanatická matka a Češka – kdo je tady doma?

Další článek

Oskar Kokoschka a Alma Mahler - osudová láska pohledem portugalského spisovatele