Zpravodajský server Haaretz.com dnes zveřejnil zprávu, podle níž praktiky české policie vůči uprchlíkům pobuřují italské židy.

Představitelé židovské komunity kritizovali českou policii za označování uprchlíků čísly, psanými na ruce a na paže. Podle nich takové jednání připomíná holokaust.

Italští židé tak reagovali na fotografie, na kterých čeští policisté popisovači označují ruce a paže uprchlíků, převážně ze Sýrie, na nádraží v Břeclavi. Tyto obrázky vyvolaly pobouření i mezi organizacemi, zabývajícími se lidskými právy.

Ruth Dureghello, prezidentka římské židovské komunity, označila takový postup za „nepřijatelný.“ Podle ní jde o „obraz, který nemůžeme snést, který připomíná procedury u vstupu do nacistických vyhlazovacích táborů, kde byly miliony mužů, žen a dětí označovány čísly jako zvířata a poslány na smrt.“ Dodala, že „je čas, aby Evropa pochopila, že komplexní fenomén imigrace nemůže být konfrontován s represivními metodami a urážkou lidské důstojnosti.“

Mluvčí české policie podle Haaretz.com uvádí, že mnoho uprchlíků nemělo dokumenty a nemluvilo anglicky ani jiným evropským jazykem a byli označeni, aby mohli být identifikováni a jejich rodiny zůstaly pospolu.

1 Komentář

  1. Tomáš Flaška
    4.9.2015 – 20 Elul 5775 v 17:53 — Odpovědět

    Já si pamatuji, jak se takto označovali na ruce všichni, kdo opustili diskotéku a chtěli se na ní vrátit. Nebylo to včera, ale ani před 40 lety. A nikomu to nevadilo. Lidi fakt blbnou víc a víc. Za chvíli se budeme bát přilepit si nějakou samolepku na oděv, aby to nepřipomínalo našívání židovské hvězdy. Musím říci, že komunita, která se zabývá takovýmito blbostmi, u mě ztrácí sympatie.

    6
    0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Afričtí imigranti – přínos pro společnost, tvrdí izraelský pastor

Další článek

Buď demonstruj, nebo uč