Perkusionistce Liron Mejuhas proudí v těle místo krve rytmus. Směle to dokazuje ve svém projektu La Gitana!

Hang drum, conga, rig, cajon, kytara a sampler. To je vybavení izraelské muzikantky Liron Mejuhas. Pokud byste čekali u éterické ženy stejně křehký nástroj,  budete v tomto případě zklamáni. Ona se specializuje na bicí. Na nejrůznější druhy bubínků a hlavně na Hang drum. Nástroj, který se stále častěji objevuje i tuzemských muzikantů pochází ze Švýcarska.  vypadá trochu jako dvě kovové mísy na sobě. Mnoho lidí se ještě dnes podivuje nad jeho divným tvarem. Zvuk, jež vydává, když se do něj jen lehce klepne rukou, by se dal přirovnat k relaxační masáži. Masáži duše.

Liron Mejuhas se hře na perkuse věnuje už dlouhá léta. Začínala u arabských a afrických bubínků všech různých druhů. Procestovala snad celý svět. Severní i západní Afriku, Kubu, Evropu i Asii. A všude chtěla poznat a osvojit si další a další nástroje, rytmy, muzikantské postupy a hru, která vychází z místních obyvatel. Dnes už není jen členkou nerozmanitějších hudebních projektů, svoji hudbu sama skládá píše si texty. Zpívá v hebrejštině, angličtině, italštině a portugalštině. Vypráví příběhy vlastní i příběhy lidí, se kterými se během cest setkala.

Nedávno založila projekt La Gitana. Tady ji doprovází ještě violoncellistka Carmiella Bernstein a tanečnice Mor Danter. Koncerty se tedy stávají nejen potěchou pro uši, ale i oči. Nápadité aranže někdy v duchu etnické hudby, někdy v duchu jazzové improvizace, někdy prostě jen rytmické vyprávění krásného příběhu.

V Česku můžete na tuto osobitou muzikantku narazit hned třikrát. A dokonce se můžete něco přiučit. Na workshopu! Ten bude v kavárně Už jsme doma. Ve středu 9. září od 17:00

A dva koncerty na sebe taky nenechají čekat.

  1. září, 20:30, Festival Cool v plotě, Písek
  2. září, 19:00, Městské divadlo, Kolín

Více o festivalu v Písku

Oficiální web Liron Mejuhas

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Zřícenina kaple sv. Anny je mementem komunismu

Další článek

Fanny Schmiedl