Americký národní úřad vyšetřování tento týden zlikvidoval materiály napovídající, že v newyorském okrese Orange došlo k velkým zpronevěrám ze zdrojů veřejné zdravotní péče. Podle vyjádření úřadů byly materiály, které úřadům předala zaměstnankyně okresních sociálních služeb, získány nelegálně.

Nicole Latreille minulý měsíc podala na okres žalobu ohledně toho, že byla pracovně potrestána za ohlášení důkazů o zpronevěře čtyřiceti milionů dolarů mezi obyvateli Kiryas Joel, chasidské židovské čtvrti města Monroe.  Oficiální mluvčí okresu oznámil, že Latreille byla dočasně suspendována za to, že používala okresní počítače a databázi v rozporu se svými pracovními úkoly jako soukromá osoba. Obvinění, která zaměstnankyně vznesla, jsou podle mluvčí „sice populistická, ale právně neudržitelná a dokonce mohla ohrozit probíhající vyšetřování.“ FBI podle mluvčí informovala okres o tom, že materiály od Latreille zničila kvůli způsobu, kterým byly získány. Federální úřad vyšetřování zároveň okres Orange zpravil, že informace z dodaných materiálů nebyly použity v žádném kriminálním vyšetřování.

Žaloba Latreillové naznačuje, že zaměstnankyně byla potrestána, protože její soukromé pátrání „odhalilo korupci“ vysoce postaveného okresního úředníka Steva Neuhause „osobami spojenými s politickými špičkami“

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Evropská společnost je natolik svobodná, tolerantní, volná, až to opravdu mnohým běžencům i migrantům doslova vyráží dech (1. část)

Další článek

Všechno na světě má dvojtou realitu!