V příštím týdnu se v Tel Avivu uskuteční již 8. ročník vodohospodářské výstavy WATEC, který do Izraele přivádí vodohospodářské odborníky z celého světa.

WATEC si za dobu své existence ve vodohospodářském světě vydobyl renomé. Koná se jednou za dva roky, trvá tři dny a je přehlídkou nejvyspělejších technologií a postupů nejen z Izraele, ale i z ostatních států. Odborná konference je doprovázena mnoha akcemi a odbornými panely. Účastní se jej manažeři, vodohospodáři, inženýři, politici, vědci, studenti aj. Mezi hlavní témata letošní konference, která proběhne ve dnech 13. – 15. října, patří (celý program naleznete zde):

  • Kalifornie a Izrael: spojení vody a energie,
  • vodní město „Schoungang“ – společné čínsko-izraelské inovační hřiště,
  • implementace řešení při nedostatku vody napříč světem – zkušenosti z různých regionů,
  • management národních vodohospodářských soustav v aridních oblastech,
  • chytrá města (smart cities): od rizik k příležitostem,
  • vodohospodářské výzvy v ropných a plynových průmyslech,
  • čištění odpadních vod a jejich opětovné využití; úspěchy a budoucí výzvy,
  • kyberbezpečnost ve vodárenství,
  • vodohospodářské výzvy – jídla a nápoje, polovodiče a pokročilá průmyslová odvětví,
  • ze start-upového národa k partnerskému, díky využívání schopností.

WATEC se koná v telavivském Convention Center ve třech halách, z nichž jedna je věnovaná aktuálním izraelským start-upům a nejpokročilejším technologiím. Zahájen bude oficiální recepcí, na níž promluví několik členů izraelské vlády, a kromě zmíněné konference a výstavy budou součástí WATECu též odborné semináře a exkurze, B2B networking, jednání zahraničních delegací a mnoho dalšího.

Letos se u příležitosti výstavy a konference WATEC do Izraele již tradičně chystá v pořadí 5. česká vodohospodářská mise, sestávající ze zástupců soukromé sféry, výzkumných institucí, odborných sdružení a státní správy, organizovaná Česko-izraelskou obchodní komorou, Českým velvyslanectvím v Tel Avivu a Ministerstvem zemědělství. Ta kromě výstavy a konference navštíví přední izraelské vodohospodářské společnosti, zabývající se mj. čištěním odpadních vod, UV dezinfekcí pitné vody, recyklací odpadních vod (tzv. water reuse), kapkovou závlahou či akvakulturou. Letošní vodohospodářská mise zároveň naváže na česko-izraelský vodohospodářský seminář, který se v říjnu 2014 uskutečnil v Praze a ve Vodňanech.

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Cykly

Další článek

Okouzlený romantik pan Libicher