Newyorská firma Vireo Helth uvádí na trh první lékařské konopí na světě, které je označené jako košer. Certifikát mu vydala Ortodoxní Unie (OU), jedna z nejstarších ortodoxních židovských organizací v USA. A New York company says it will soon roll out world’s first kosher medical marijuana.

„Košer certifikát nám pomůže vyhovět dietetickým potřebám největší židovské komunity ve Spojených státech a zároveň pomůže odbourávat nežádoucí stigma spojené s lékařským konopím,“ říká se v prohlášení výrobce. Košer konopí prý také vysílá důležité poselství všem vírám a vrstvám společnosti o tom, že užívání medicínského konopí k potlačení bolesti a utrpení není spojeno s narkomanií.

Podle Vireo Health jde o historicky první košer cannabis na světě. Ortodoxní Unie ve svém prohlášení uvádí, že prověřila zařízení společnosti a ujistila se, že konopí je pěstováno a zpracováno za podmínek, které vyhovují standardům potřebným pro splnění požadavků židovského stravování.

„Užívání výrobků z medicínského konopí doporučených lékařem by nemělo být nahlíženo jako hřích, ale spíše jako micva, nařízení nebo doporučení,“ zhodnotil rabín Menachem Genack z vedení OU.

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Ulice ponese jméno organizátora masakrů

Další článek

Francouzský časopis po protestech muslimů odstranil karikaturu