Tajemnou výstavu připravuje pražská MeetFactory. Ona možná není tajemná, ale spíš sci-fi. Anebo něco úplně jiného. Rozhodně ale bude plná světla.

Spojit literaturu a výtvarné umění není žádnou novinkou. Je to osvědčená klasika a sáhli po ní i v MeetFactory. Ale pojďme na začátek. Milovníci českého sci-fi jistě znají jméno Ludvík Souček. V socialistickém Československu to byl dar z nebe. Celý život se věnoval historii, miloval starověk, archeologii, kosmologii i alchymii. Všechno to spojoval s velkou fantazií do svých knih. V den, kdy zemřel, zmizel z nakladatelství i jeho poslední rukopis. Nikdy už nebyl objeven. Byla to záhada. A tuto záhadu teď chtějí připomenout i kurátoři kolektivní výstavy Tušení světla. Všechny objekty mají společný náboj. Chtějí spojit historii a současnost. Vědění a moudrost dávných časů, které prosakují do současného života. Života jedinců i světa komerce a reklamy. Na výstavě se podílí několik umělců z Čech i zahraničí a mezi nimi i izraelská vizuální umělkyně Rona Stern.

mainimage (1)

Rona Stern

Narodila se v Tel Avivu, kde je dnes i její ateliér. Spojuje obyčejné věci a tvary minulosti. Starověk a moderna. Typická tvář jejich děl. Tvary starých staveb a k tomu třeba pár drobností z blešího trhu. Lze spojit zaprášenou minulost a hýřivé barvy z reklamních billboardů? Jistě, že ano. V současné době vystavuje Rona Stern v mnoha galeriích v Izraeli i v zahraničí. V české republice už podruhé. Na podzim to bylo v rámci výstavy Objektomie. Také v MeetFactory.

By_the_rivers_of_Babylon-800x

Výstava bude v MeetFactory od 14. dubna do 31. května

http://www.meetfactory.cz/cs/program/detail/tuseni-svetla

http://ronastern.com/

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Narodil se terorista

Další článek

Indičtí židé bojují za sebeurčení