Praha, 20. 6. 2016 – K festivalu United Islands of Prague se už druhým rokem připojuje Památník Šoa Praha. Prostor nádraží Praha-Bubny rozezní 26. června koncerty Miloše Vacíka a Jaroslava Kořána spolu s bubenickou formací Tam Tam Batucada. ROZBUBNOVÁNÍ je zároveň „veřejnou zkouškou“ k podzimnímu celosvětovému BUBNOVÁNÍ PRO BUBNY.

Na cestě mezi United Islands of Prague a Metronome Festivalem bude v neděli 26. 6. po celé odpoledne otevřena scéna pro bubeníky na nádraží Praha-Bubny.

Návštěvníci koncertů, putující z Malé Strany až na holešovické Výstaviště, mohou na jedné z festivalových zastávek navštívit místo dotýkané dramatickou minulostí. Na nádraží Bubny dnes vzniká centrum paměti.

Na podzim odsud zazní hlasité bubnování proti lhostejnosti a pasivitě v dobách, kdy se nevšímavost stává obecným ohrožením. Nedělní odpoledne tak nabízí první veřejnou zkoušku pro podzimní koncert,
ke kterému se připojí bubeníci ze všech koutů světa.

Zájemci si budou moci vyrobit a pomalovat svůj vlastní buben v paralelně probíhající odpolední dílně výtvarnice Šárky Zikové a následně jej vyzkoušet společně s Milošem Vacíkem či Jaroslavem Kořánem.

Na nádraží Praha-Bubny zazní nedělní ROZBUBNOVÁNÍ v časech:

14:00 Papírový koncert Jaroslava Kořána a Jana Činčery
15:30 ROZBUBNOVÁNÍ Miloš Vacík + Jaroslav Kořán + Tam Tam Batucada

17:00 ROZBUBNOVÁNÍ Miloš Vacík + Tam Tam Batucada

Přijďte v neděli 26. června ROZBUBNOVAT nádraží Bubny.
16. října 2016 navážeme BUBNOVÁNÍM PRO BUBNY.

Občerstvení na místě je zajištěno. Za deště se koncert přemístí pod střechu nádraží.

Během koncertu bude představen podzimní kulturní program vznikajícího PAMÁTNÍKU TICHA BUBNY.

Partneři: United Islands of Prague, Centrum současného umění DOX, České dráhy, SŽDC, Hlavní město Praha, Praha 7, Nadační fond obětem holocaustu.

www.bubny.org

FB: PamatnikSoa

Twitter: @pamatnik_ticha        #bubnovaniprobubny                   #ShoahMemorialPrague
Kontakt:

Vendula Kodetová, Public Relations, m: 602 463 664, e: kodetova@bubny.org

PAPÍROVÝ KONCERT
Bubenický performer a designér papíru společně vyvinuli celou škálu hudebních nástrojů z lepenky, kartónu, recyklovaných papírů, pružin z matrací a součástek starého světa.
Dvojice papírových muzikantů představí na koncertu United Islands poprvé svoje nástroje pro letošní podzimní „Bubnování pro Bubny“. Každý z příchozích si je může vyzkoušet a následně pomalovat společně s výtvarnicí Šárkou Zikovou.

BUBNOVÁNÍ PRO BUBNY
Iniciativa proti tichu mlčící většiny, která k 75. výročí prvního židovského transportu z Prahy vyvrcholí
v říjnu 2016 celosvětovým BUBNOVÁNÍM PRO BUBNY. Účast už přislíbili známí bubeníci, muzikanti
i divadelníci. Letošní rok je věnován příběhům lidí, kteří v kritické chvíli nemlčeli.
Navážeme na loňské úspěšné rušení ticha za účasti stovek lidí pod kolejí Brána nenávratna.
Program:
14.9.        THE TAP TAP
. Památník ticha doplní koncert výstavou v odjezdové hale na téma EUGENIKA.
16.10.      BUBNOVÁNÍ PRO BUBNY.
24.-26.10. FARMA V JESKYNI: ČEKÁRNA. Inscenace byla v minulosti adaptována pro různá evropská nádraží, jež byla nástupní stanicí pro válečné deportace.
Součástí podzimního Bubnování bude také výstava z pozůstalosti RUDOLFA WELSE, přivezená z Anglie. Některé jeho funkcionalistické domy mohou návštěvníci expozice objevovat při individuálním putování okolím nádraží Bubny.
Další výstavou, nabídnutou k tématu Stigmatizovaná místa Evropy, bude fotografický cyklus DESTINACE NÁDRAŽÍ BUBNY. Téma, které v roce 2017 vystavíme dále v Bruselu, je prvním argumentem Památníku ticha pro získání certifikátu MÍSTO EVROPSKÉ PAMĚTI.

PAMÁTNÍK TICHA BUBNY je nově vznikající paměťové centrum pro veřejný dialog o závažných otázkách současnosti a minulosti: o roli obětí, motivech pachatelů, ale hlavně o mlčící většině v dobách, kdy se pasivita stává obecným ohrožením.
Mlčící většina byla a je tichým partnerem událostí, které se nikdy neměly stát.
Mlčící většina je obecným ohrožením i dnes.
Po dvou letech příprav vstupuje záměr proměny nádraží Praha-Bubny do etapy přestavby.

Máte zájem se dozvědět víc o tom, kdy bude nové místo paměti otevřeno? Přijďte nás podpořit v den, kdy ticho ustoupí společnému Bubnování.
Jaroslav Kořán
Zabývá se tvorbou v oblasti fotografie, hudby, videa a grafiky, jejichž hlavním společným znakem je improvizace, řízená náhoda a využívání neobvyklých materiálů a technik. Pravidelně spolupracuje jako hudebník, skladatel a zvukový designer na divadelních, filmových, tanečních a výstavních projektech. Hraje na různé bicí nástroje  – včetně vlastního nástroje Orloje snivců.

Jan Činčera
Přední obalový designér. Papíru rozumí a myslí to s ním vážně. Působil mj. na AVU jako asistent v ateliéru  konceptuální tvorby. Pod jeho rukama vznikají předměty a obaly nezvyklých prostorových tvarů a funkcí.

Miloš Vacík
Hráč na perkuse z celého světa, výtvarník, skladatel. Studoval hudbu u mistrů z Kuby, Brazílie, Afriky i USA. Kapelník Tam Tam Orchestra a Tam Tam Batucada. Kmenový člen Sletu bubeníků. Hraje s vlastním Slunečním orchestrem, založil a hrál v Šumu svistu, ve skupinách Laura a její tygři, Pražský výběr, Kontraband ad.

Tam Tam Batucada
Brazilská bubenická show vířící pod píšťalkou Miloše Vacíka vody nejen české hudební scény. Orchestr složený z bubeníků a perkusistů hraje karnevalovou sambu z oblastí Rio de Janeiro a Bahia, rytmy samba reggae, samba batucada, maracatú, timbalada, rumba, afrosamba aj.

EL_pozvanka

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

„Izrael je zem, kterou všichni židé na světě mohou zvát svým domovem.“

Další článek

Izrael posílá Rusku hmyz