Během letních měsíců se koná celá řada festivalů. Ať už hudebních či filmových. V neposlední řadě jsou to festivaly folklorní. A mezinárodní folklorní festival se chystá taky v půlce týdne v Červeném Kostelci. A to už 62. ročník. Kromě domácích souborů přijede i celá řada zahraničních. Své zastoupení mají i Izrael, Turecko či Alžírsko.

Folklorní festival v Červeném Kostelci má už mnoholetou tradici a sebevědomě se řadí mezi nejlepší na světě. Pečlivě sestavený program a kvalitní příprava umožňuje pozvat soubory doslova z celého světa. A nejen na jeden den. Program je koncipován tak, aby všichni účinkující vystupovali každý den. Aby se setkávali, mluvili spolu, tančili a předávali kulturní tradice svých zemí nejen mezi sebou, ale taky široké veřejnosti. Červený Kostelec se tak na několik dnů stane centrem mnoha odlišných světů a to vše v doprovodu tradiční hudby a nádherných krojů. Přesvědčit se o tom můžete na vlastní oči.

Na letošním ročníku vystoupí soubory například z USA, Srbska, Francie, Číny a dalších zemí. A mimo to taky z Turecka, Alžírska a Izraele.

UFUK UNIVERSITESI- TURECKO
Hlavní město Turecka- Ankara dodnes pečlivě pěstuje typické tradiční žánry. Hudbu, tanec a veselí. Jedním z center je taky ankarská vysoká škola a soubor sestavený především ze studentů. Folklorní soubor tam funguje už od jejího založení v roce 1999. Čekáte studenty uměleckých oborů? Omyl. Na této univerzitě se studuje právo, pedagogika, medicína či sociální práce.

13988071_569299736574600_8770858011958260576_o

FEN BLADI – ALŽÍRSKO

Soubor přijede ze čtvrtého největšího alžírského města. Díky choreografům a hudebním lektorům má na svém repertoáru hudbu i tanec z mnoha regionů země. A zkušenosti sbírá na festivalech po celém světě.


RAMAT YOHANAN –IZRAEL

Festival v Červeném Kostelci letos slaví 62. narozeniny. Málokterý z účinkujících souborů funguje déle. Až na jeden. Skupina, která pochází z kibucu Ramat Yohanan. Založen byl už v roce 1931. U jeho zrodu stáli mladí lidé, kteří přicházeli z Evropy a snažili se o rozkvět tamější kultury. Tradiční rytmy a tance jsou dodnes ústředním tématem celého souboru. Biblické motivy, oslavy sklizně, oslavy deště a mnoha svátků.


Mezinárodní folklorní festival Červený Kostelec – 17. -21. 8.

http://www.folklorck.cz/festival-2016/program/

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Boj, se boj… aneb Co dělat při teroristickém útoku

Další článek

Hřiště pro Palestinu