Babí léto se přece jen ukázalo a teplé počasí láká spíš k pobytu venku. Ale přece jen, večery už jsou chladné. Doma být ale určitě nemusíte. Konec října patří několika izraelským hudebním uskupením. Dvě z nich zahrají v neděli a v pondělí. Indie pop rocková kapela Lola Marsh a elektronické duo Echo & Tito.

 

Lola Marsh

Pokud jste v posledních letech zavítali na slovenský festival Pohoda, není pro vás název kapely ničím novým. Zatímco v sousedním státě vystoupili jako jedna z mála festivalových skupin hned třikrát za sebou, a to s velkým fanouškovským ohlasem, u nás zahrají poprvé. A rozhodně je na co se těšit. Lola Marsh vznikli už v roce 2011 jako duo. Po jedné z narozeninových oslav se spolu zpěvačka Yael Soshana Cohen a Gil Landau procházeli, hráli na kytaru, zpívali. Později nápady zapsali, sehnali muzikanty a za 18 měsíců byla kapela na světě. Jejich hudba je rocková, hladivá, něžná i vášnivá. A hlavně snivá. Místy snad i s horkým větrem izraelské pouště v zádech. Fanouškovská základna se rozrostla nejdříve v Izraeli a později po celém světě. Jejich písnička Sirens se stala jednou z Top desítky stahovaných skladem v USA. V roce 2016 vydali EP You´re Mine a o rok později desku Remebmer Roses. A můžeme jen doufat a těšit se, co dalšího nás od tohoto příjemného seskupení čeká.

Lola Marsh – Palác Akropolis, neděle, 22. října, 19:30

 

Echo & Tito

Není to ani rok, co u nás tato dvojice byla naposledy. A je velice dobře, že se opět vracejí. Se zásobou nové muziky, a hlavně nových nápadů. Dalo by se klidně říct, že právě oni je doslova sypou z rukávu. Patří mezi nejvýraznější hip –  hopové formace v Izraeli. Tito je producent, MC Echo zpěvačka. Společně i každý zvlášť procestovali velkou část světa a svoje zkušenosti dávají dohromady prostřednictvím hudby. Dokáží skloubit rytmy nejrůznějších kultur, jejich vzájemné odlišnosti, a to všechno okořenit elektronickou linkou. Tentokrát se stihnou zastavit na dva koncerty. V neděli v klubu Modrý trpaslík v České Třebové a o den později v Praze.

Echo&Tito, neděle, 22. října, Modrý trpaslík, Česká Třebová, 20:00

                  pondělí, 23. října, (A)VOID Floating Gallery, Praha, 20:00

1 Komentář

  1. Václav Kubka
    25.10.2017 – 5 Heshvan 5778 v 19:50 — Odpovědět

    Ofra Haza- https://www.youtube.com/watch?v=vDkWSXwwoU4

    0
    0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Boj o jemenitské židy – starají se chasidé z USA i Kuvajt

Další článek

Izraelský choreograf Itzik Galili roztančí Ostravu