Duben láká na celou řadu koncertů izraelských kapel. Na začátku měsíce to byl Avishai Cohen a teď už je na cestě do Česka izraelsko – americké trio Shalosh. Mladí hudebníci, které pojí nejen láska k hudbě, ale taky celoživotní přátelství. Oboje se jim daří s velkým úspěchem předávat posluchačům po celém světě.

 

Izraelské trio Shalosh patří od svého založení v roce 2014 mezi hudební úkazy. Tři kamarádi, kteří spolu studovali ve škole v Tel Avivu. Dva dokonce založili kapelu už tam. Její životnost ale neměla dlouhého trvání. Jak to tak bývá, dospívání, studium a cestování je rozprášily na různá místa světa. Stále ale byli v kontaktu. Každý z nich fungoval v nějakém hudebním uskupení. Ať už jako doprovodný muzikant nebo lídr. Když se sešli, vždycky si společně zahráli. A tak nějak vzniklo i jejich trio. Během volných dnů se scházeli v Tel Avivu snad každý den. Nasbírali zásobu materiálu, vydali se do studia a za týden natočili desku. Jejich debutové album se jmenuje The Bell Garden a recenzenti jej označili za jeden z nejnadějnějších hudebních počinů posledních několika let. Během svého prvního turné, které trvalo dva roky, odehráli po celém světě na 250 koncertů. Loni vydal novou desku – Rules of Oppression. A nejen tu představí posluchačům na koncertech v České republice. Jejich turné povede do čtyř měst. Prahy, Trutnova, Olomouce a Brna.

Obsazení kapely je ryze jazzové (Gadi Stern – piano, David Michaeli – kontrabas, Matan Assayag – bicí). Čistý jazz ale nečekejte. Spíš něco na pomezí jazzrocku, funky, klasiky a world music. Trio často přehází během jedné skladby z žánru do žánru. A posluchači si jen potěšeně poklepávají nohou. Pro mnohé má jazz nálepku složité a intelektuální hudby. Porozumět ji je často až nemožné. Ale nemusí tomu tak být vždy. Trio Shalosh je toho důkazem. Jazz v jejich podání získává lidské obrysy, je přístupnější, plný hudebních nápadů a překvapení. Dalším sympatickým plus je přátelská a uvolněná atmosféra, která jejich koncerty provází. Nečekejte frontmana a za ním doprovodné hudebníky. Tak tomu není. Všichni tři hrají prim. Každý nástroj je důležitý a snad právě díky životnímu přátelství a respektu se jim daří být si na podiu nejen hudebně rovní. Daří se jim prolomit ledy mezi hudebníky a posluchači. Bez kalkulu, s čistým svědomím a hráčskou virtuozitou. Harmonie a soulad, takové jsou koncerty tria Shalosh.

  1. dubna – Praha – Novoměstská radnice
  2. dubna – Trutnov – Jazzinec Festival
  3. dubna – Olomouc – Jazz Club Tibet
  4. dubna – Brno – JazzFestBrno

 

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Přiznání slabosti ducha #KOŠERonly57% - kdybych si občas nedal trávu, asi bych se stal antisemitou))

Další článek

Veřejné čtení jmen obětí holocaustu – JOM HA-ŠOA 2018