Legrační náhoda se stala před čtyřmi lety. Oba Avishai Cohenové hráli v České republice a navíc ve stejné době. Zamotali hlavu nejednomu posluchači a nejeden předprodejní web si nevěděl rady. O shodě jmen dvou jazzových hudebníků jsme psali i zde

 

Tentokrát pánové svoje koncerty v české kotlině alespoň o pár dnů oddělili. Avishai Cohen, jazzový hráč na trumpetu vystoupí v Brně v rámci festivalu Jazz fest 28. dubna.

Hudebník, se narodil v Tel Avivu, ale v současné době žije a tvoří v New Yorku. Pochází z hudební rodiny, jeho sestra je světoznámá klarinetistka.  Talent mladého trumpetisty se brzo ukázal v mnoha formacích, ale i na úspěšné sólové dráze. Dokonce koncertoval s izraelskou filharmonií. Doposud vydal devět alb a svoje první nazval s humorem – The Trumpet Player. Od začátku kariéry mu totiž bylo jasné, že shoda jmen s dalším izraelským jazzovým hráčem, tentokrát na kontrabas, přinese nejedno nedorozumění.

Hudební styl, ač jazzový je ale u obou pánů odlišný. Trumpetista mícha prvky klasické jazzové hry s elektronikou a vůbec se pouští do mnohem divočejších rytmů. Free style, groove, ale i melancholie vycházející až z tklivých meditačních melodií. A zapomenout nelze ani na prvky tradiční hudby blízkého východu, ale opět umně smíchané s moderními prvky. Tento jazz stojí za to a pohled na charismatického hudebníka taky.

 

Trumpetista Avishai Cohen zahraje v Brně v divadle Husa na provázku 28. dubna od 19.30.

Kdybyste zatoužili po jeho kontrabasovém jmenovci, nemusíte čekat dlouho. Ten vystoupí ve Fóru Karlín 6. května.

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Liron Meyuhas do Česka opět přiváží rytmy z celého světa

Další článek

Zvláštní tajemství omeru