Legrační náhoda se stala před čtyřmi lety. Oba Avishai Cohenové hráli v České republice a navíc ve stejné době. Zamotali hlavu nejednomu posluchači a nejeden předprodejní web si nevěděl rady. O shodě jmen dvou jazzových hudebníků jsme psali i zde

 

Tentokrát pánové svoje koncerty v české kotlině alespoň o pár dnů oddělili. Avishai Cohen, jazzový hráč na trumpetu vystoupí v Brně v rámci festivalu Jazz fest 28. dubna.

Hudebník, se narodil v Tel Avivu, ale v současné době žije a tvoří v New Yorku. Pochází z hudební rodiny, jeho sestra je světoznámá klarinetistka.  Talent mladého trumpetisty se brzo ukázal v mnoha formacích, ale i na úspěšné sólové dráze. Dokonce koncertoval s izraelskou filharmonií. Doposud vydal devět alb a svoje první nazval s humorem – The Trumpet Player. Od začátku kariéry mu totiž bylo jasné, že shoda jmen s dalším izraelským jazzovým hráčem, tentokrát na kontrabas, přinese nejedno nedorozumění.

Hudební styl, ač jazzový je ale u obou pánů odlišný. Trumpetista mícha prvky klasické jazzové hry s elektronikou a vůbec se pouští do mnohem divočejších rytmů. Free style, groove, ale i melancholie vycházející až z tklivých meditačních melodií. A zapomenout nelze ani na prvky tradiční hudby blízkého východu, ale opět umně smíchané s moderními prvky. Tento jazz stojí za to a pohled na charismatického hudebníka taky.

 

Trumpetista Avishai Cohen zahraje v Brně v divadle Husa na provázku 28. dubna od 19.30.

Kdybyste zatoužili po jeho kontrabasovém jmenovci, nemusíte čekat dlouho. Ten vystoupí ve Fóru Karlín 6. května.

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Liron Meyuhas do Česka opět přiváží rytmy z celého světa

Další článek

Zvláštní tajemství omeru