Zdroj: Shekel

Principielně jsem se službami ČSOB spokojen. Klientem jsem u nich už hodně dlouho a párkrát mě už i mile překvapili. Ale v některých oblastech stále zaostávají.

Koncem března jsem potřeboval ze svého účtu u ČSOB vybrat 5000 Euro, ale v korunách. Kurzovní lístek ČSOB je mně osobně k smíchu, ale u větších sum, a tou už 5000 Euro je, nabízí banka sjednání individuálního kurzu. Tak jsem nabídku využil a nechal si kurz nabídnout. Nemusím snad dodávat, že mi jen spadla čelist. Banka tentokrát nijak mile nepřekvapila. Kurz byl o 20 haléřů nižší, než nabízela pouliční směnárna o pár set metrů dále.

Přitom pro ČSOB by to byla naprosto bezpracná bezhotovostní operace. Jednoduše by přepsala 5000 Euro z eurového účtu na účet korunový v dohodnutém kurzu.

Takto jsem musel vybrat z jednoho účtu 5000 Euro v hotovosti, odnést je do směnárny na Staré město, směnit za koruny a vrátit se do ČSOB a vložit na své konto korunové. Ta procházka mi trvala asi půl hodiny a ušetřila mi 1000 korun. Dobrý výdělek, ne?

Ale neměla by se ČSOB už trochu zamyslet i nad svou poplatkovou, případně kurzovou politikou?

Autor: Tomáš Flaška

Přečtěte si také od autora na stejné téma: Podivná komunikace ČSOB se zákazníky a Nadáváme na banky vždy oprávněně?

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Vede někam naše politika?

Další článek

Izrael náš obchodní partner