Zdroj: ulpan.cz

V lednu 2013 zahájil Ulpan nový projekt nazvaný Ulpan uvádí…  Jedná se o sérii přednášek přibližujících posluchačům izraelskou kulturu i různé aspekty života v Izraeli. Každý měsíc jiné téma a jiný přednášející. Přednášky v tomto semestru se zabývaaly mimo jiné těmito tématy: izraelská literatura, izraelský film, izraelská kuchyně, problematika překladu z češtiny do hebrejštiny.

Projekt je realizován díky grantu NFOH.

Přednášky pořádáme pro zájemce z řad široké veřejnosti a probíhají v českém jazyce. Vstup zdarma.

Poslední přednáškou toho cyklu v končícím školním roce bude:

Ulpan uvádí…  Moderní izraelské umění

26. 6., 19 h

Oddělení pro vzdělání a kulturu ŽMP

Maiselova 15, Praha 1

Sto let izraelského výtvarného umění? Nebo sto let výtvarného umění v Izraeli? To je jedna z ústředních otázek, jimiž se zabývají izraelští kunsthistorici. I my si na přednášce tuto otázku položíme a budeme zkoumat, v jakých podmínkách umění v Izraeli vzniká a jaká témata zpracovává. S jakými potížemi se izraelští umělci vyrovnávali v minulosti a jakým problémům čelí v současné době.

Noam Darom se narodil v Izraeli. Vystudoval pražskou VŠUP v ateliéru intermediální konfrontace. Má za sebou několik společných i samostatných výstav (Sbírka moderního umění v Teheránu a já, The Known World, Middle East Europe a další). Žije a tvoří v Praze.

ulpan.cz

facebook.com

1 Komentář

 1. 25.6.2013 – 17 Tammuz 5773 v 11:51 — Odpovědět

  Milí přátelé a příznivci,

  z důvodu nemoci přednášejícího musíme bohužel zrušit poslední přednášku z cyklu Ulpan uvádí…, která měla proběhnout tuto středu 26. 6.
  Děkujeme za pochopení a těšíme se na viděnou opět na podzim při dalším cyklu přednášek.

  Váš Ulpan

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Test muslimské liberálnosti

Další článek

Krade se pořád a všude