Zdroj: Shekel.cz

Přestože mnohá média tvrdí opak, Hamás pomáhá tisícům Palestinců uprchnout z ohrožených oblastí přes hraniční přechod Rafah, informovaly dnes stránky jpost.com. 

Zpráva, která pochází od ředitele oddělení hraničních přechodů s Gazou Mahera Abu Sabhy, uvádí, že přechod fakticky funguje čtyři hodiny denně a Egypt je otevřen těm, kteří se nemohou vrátit do Gazy. Ministerstvo zahraničních věcí v Egyptě se snaží usnadnit výjezd především uprchlíkům v kritickém zdravotním stavu, nicméně připouští možnost, že i hraniční přechod Rafah může být uzavřen.

Podle ministerstva tudy zatím prošlo zhruba 7.500 lidí a 1.200 tun zdravotnického materiálu a potravinové pomoci. O svobodném pohybu zboží a osob mezi Palestinou a Egyptem se neuvažuje kvůli bezpečnostním rizikům, říká k tomu bývalý izraelský velvyslanec v Egyptě, Zvi Mazel.

Autor: redakce Shekel.cz

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Velká Británie chce v Iráku použít stíhačky

Další článek

Homosexuální partneři židů mají právo na občanství Izraele​