Zdroj: zemepis.com

Předseda turecké vlády, Ahmet Davotuglu, přirovnal Benjamina Netanjahua k útočníkům na pařížský list Charlie Hebdo, kteří se prý stejně jako Netanjahu dopustili zločinu proti lidskosti.

Tento názor vyjádřil premiér v Ankaře během čtvrteční tiskové konference za přítomnosti televizních kamer, krátce před cestou do Bruselu, kde jednal o energetice a zahraničních bojovnících v Sýrii.

Na konferenci předseda vlády odsoudil útoky, které v Paříži stály životy sedmnácti lidí, zároveň však poukázal na paralely mezi jednáním jejich a Netanjahuovým. Izraelský premiér podle Davotuglua stál v čele vlády, která během loňského bombardování v Gaze zabíjela civilisty, připomněl konflikt při kterém zahynulo 72 Izraelců, 2182 Palestinců a jeden zahraniční dělník.

Davotuglu řekl, že Turecko není antisemitské, ale může se svobodně vyjadřovat. Prohlásil:

“Stejně jako teroristé v Paříži se dopustili zločinu proti lidskosti, i Netanyahu jako hlava vlády která při bombardování Gazy zabíjí děti hrající si na pláži, ničí tisíce domů, zabíjí Palestince… a která zmasakrovala naše /turecké/ občany na humanitární lodi plující v mezinárodních vodách, se dopustil zločinům proti lidskosti. Jsme proti utlačovatelům. Chtějí-li obviňovat tyrana, ať se podívají do zrcadla.”

Tyto výroky mohou podle deníku The Telegraph zhoršit diplomatické vztahy mezi Tureckem a Izraelem; situace je napjatá od roku 2010, kdy devět tureckých občanů zahynulo při zásahu Izraele proti turecké lodi poskytující pomoc. Desátý Turek zemřel na následky tehdy utrpěných zranění v roce 2014 po letech strávených v kómatu.

Autor: redakce Shekel.cz

6 Komentářů

 1. Oskie98
  18.1.2015 – 27 Tevet 5775 v 22:09 — Odpovědět

  Ten text “devět tureckých občanů zahynulo při zásahu Izraele proti turecké lodi poskytující pomoc” je tedy hodně tendenční. Proč? Už dávno se ví, že nešlo o mírumilovné turecké občany a taktéž že prvotním cílem celé akce, rozhodně nebyla pomoc Gaze.

  0
  0
 2. Erich
  19.1.2015 – 28 Tevet 5775 v 12:46 — Odpovědět

  Oskie98 to se bavíte o těch 9 zákeřně provokujících moslemínech co asi tak 30 upadli na na izraelské sebeobrané kulky ráže 9mm? A to ještě tak blbě že hlavinoku zezadu? Možná se při tom ještě zákeřně plazili po palubě, jak by to naznačovaly dle pitevní zprávy úhly vstřelů. Jo tak to asi vím o co jde. Díky za připomenutí.

  http://www.theguardian.com/world/2010/jun/04/gaza-flotilla-activists-autopsy-results

  Nine Turkish men on board the Mavi Marmara were shot a total of 30 times and five were killed by gunshot wounds to the head, according to the vice-chairman of the Turkish council of forensic medicine, which carried out the autopsies for the Turkish ministry of justice today.

  The results revealed that a 60-year-old man, Ibrahim Bilgen, was shot four times in the temple, chest, hip and back. A 19-year-old, named as Fulkan Dogan, who also has US citizenship, was shot five times from less that 45cm, in the face, in the back of the head, twice in the leg and once in the back. Two other men were shot four times, and five of the victims were shot either in the back of the head or in the back, said Yalcin Buyuk, vice-chairman of the council of forensic medicine.

  0
  0
 3. Erich
  19.1.2015 – 28 Tevet 5775 v 13:01 — Odpovědět

  A Oski98 samozřejmě je také dobré vědět kde se tak stalo:

  http://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Flotillagazamapa.svg

  to abychom pochopili, kde všude se můžou vyskytovat hnusně zákeřní provokatéři, co v noci z lodí lákají specnaz ve vrtulnících, aby je pak těmi svými hnusnými mrtvolkami denunciovali v tisku

  Ale specielně my dva, Oskie98, my to přeci víme a proto si z nás žádněj propagandista prču dělat nebude – jako že by nás tahal za nos.

  0
  0
 4. Oskie98
  20.1.2015 – 29 Tevet 5775 v 22:07 — Odpovědět

  2)-3) Vy máte svoje zdroje a já svoje, a tak se neshodneme. Věřím holt více stanovisku a závěrům Izraele (a IDF) než Guardianu a Erdoganovi.

  0
  0
 5. Erich
  21.1.2015 – 1 Shevat 5775 v 12:08 — Odpovědět

  Oskie98 a také dobře děláte. Právě jen ze zdrojů blízkých IDF se můžeme dozvědět, kvůli čemu byla celá akce realizována, jakému nebezpečí IDF čelilo, co se nesmělo dostat k teroristům do Gazy a také nedostalo

  Takže popis a forografie zde:
  http://www.terrorism-info.org.il/en/article/18042

  Za pozornost stojí zmínka o předem připravených ofenzívních neboli útočných zbraní a jejich následná fotodokumentace. Zmiňovaná jedna či dokonce dvě střelné zbraně pro Gazu se nenašly, zbraně se kterýma bylo stříleno a postřelen jeden ze dvou izraelských specnaz jsou známé a byly z více jak 50% přineseny na palubu právě těmito slaňuícími odvážlivci.

  Z té fotodokumentace je zcela jasně vidět, jaké ofenzívní neboli utočné zbraně měly být propašovány teroristům do Gazy

  Jsou to
  – útočné železné tyče
  – útočné železné trubky
  – útočné řetězy
  – útočné kotoučové brusky ( s prodlužkou je ještě zákeřnější )
  – útočná topůrka různých ráží
  – útočná pila ocaska
  – superútočný kinžál dekorativní poslanecký
  – útočné nože kuchyňské, dýky, rybičky pro skryté nošení
  – útočné nože lámací
  – dokonce i nůžky tam vidím
  – útočné stanové tyče

  a teď to začíná přitvrzovat:

  – molotovovy koktejly
  – praky s gumou a dokonce praky z dílen Hizbaláhu a ocelové střelivo do nich ( viděl jsem je v akci při střelbě na první vrťas )

  Je zcela jasné že toto projít nesmělo a také neprošlo.

  0
  0
 6. Erich
  21.1.2015 – 1 Shevat 5775 v 12:37 — Odpovědět

  Ale hlavně Oskie98, v tomto textu můžeme nalézt zásadní informaci vrhající na celou akci zcela jiné světlo. Totiž tu, že na palubě byli extrémističtí operativci z IHH, toužící stát se mučedníky. A že právě sedmi z oněch 9 mrtvých Izrael vlastně pomohl realizovat jejich životní sen. A vidíte – Izrael dělal, dělá a bude dělat takováto gesta dále, navzdory všem pomluvám.

  7. It should be noted that 7 out of the 9 people killed had declared (either directly or through their relatives and associates) their wish to die as martyrs.

  0
  0

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Saúdská Arábie odkládá bičování aktivisty

Další článek

Karikatury zabíjejí dál (Niger)