Zdroj: maghreb.nl

Novodobý kolonialismus a sionizmus jsou na vině současného kolapsu arabského světa, analyzoval současnou politickou situaci šejch Ahmed al-Tayeb, nejvyšší imám univerzity Al Azhar, na protiteroristické konferenci v Saúdské Arábii. 

Řekl, že v současné době jsme svědky mezinárodního protiarabského a protimuslimského komplotu, jehož cílem je zničit společnost “způsobem, který vyhovuje snům neokolonialismu, spjatého se světovým sionizmem”. Dodal, že kolonialismus i neokolonialismus znají jediný postup, jehož sloganem je “rozděl a panuj.”

Ze špatné politické situace v Egyptě i jinde v arabských zemích Al Tayeb obvinil politiku Spojených států. Rozdmýcháváním a udržováním nepokojů se prý podle něj USA snaží získat přístup k nerostnému a jinému bohatství rozvrácených zemí.

Univerzita Al Azhar byla základnou příznivců režimu egyptského prezidenta Abdul Fattaha Al Sisisho. Ten se roku 2013 zmocnil úřadu násilným sesazením demokraticky zvoleného Mohammeda Morsího.

Západní politici si dělali naděje, že nová egyptská vláda jim bude věrným spojencem, ale nejvyšší  imám i vojenský režim věří konspiračním teoriím o zodpovědnosti Západu za situaci v arabských zemích.

Autor: redakce Shekel.cz

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Papež František a nová církev…

Další článek

Geniální ruská zlodějna