Potkali se na Becalelově akademii umění a designu v Jeruzalémě. Začali spolupracovat. Dnes mají studio, dílnu, galerii a dvě dcery, které milují marcipán.

Mey a Boaz Kahn založí v roce 2009 malou keramickou dílnu.  Zakládají ji v době, kdy právě keramika mnoho lidí nezajímá. Možná sklo, kov, netradiční materiály, ale keramika? Ta je přežitá.

Říká se, že umění dělané srdcem nikdy nestárne. A studio Kahn je toho důkazem. Mladý manželský pár se věnuje keramice po svém. Do každého výrobku dávají kus vlastní duše, emoce, myšlenku, příběh. Hlína je symbolem toho nejzákladnějšího- země.  Stačí propojit písek a vodu, rukama hníst. Vznikne něco, co je pro nás stejně přirozené jako vzduch. Tradici a řemeslo zdatně propojují s moderními technologiemi a designem. Vyvíjí nové materiály a v propojení s keramikou tak vznikají inovativní produkty. Manželé Kahnovi žijí a tvoří v Jeruzalémě. Dnes mají nejen vlastní studio a galerii, ale taky velkou dílnu. Odtud putují originální kolekce do celého světa. Výrobky studia Kahn získaly ocenění na celé řadě výstav od Ameriky po Japonsko. Šperky, nádobí, sochy. To všechno s velkou dávkou osobitosti. Hmoždíř, kořenky, konvičky na olej. Všechno může výborně fungovat a přitom být uměleckým dílem. Odrazem čísi duše. Už jen prohlídka jejich výtvorů v mnoha on-line galeriích vás pohladí jemnou nostalgií.

Více najdete na jejich stránkách:

studiokahn.com

a samozřejmě můžete rovnou i nakupovat:

ShopStudioKahn

nice

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Lašon ha-ra o šábesu na druhou

Další článek

Ministrant najímal zabijáky k likvidaci muslimů