V malém německém městečku se pravidelně rok co rok koná mezinárodní festival world music TFF Rudolstadt. Jedna z nejvýznamnějších akcí svého druhu v Evropě. Na několik dnů se všechna tamní náměstíčka, kostely, parky a ulice zaplní muzikanty z celého světa. Klasika, rock, punk, jazz, experiment, ethno i dechovka. Každý rok se festival zaměřuje na nějaký konkrétní stát a na jeden konkrétní nástroj. Letos je to Norsko a nástroj cister, obdoba mandolíny. Muzikanti se sjedou ze všech částí světa. Izrael nevyjímaje. Letos se tady hned při několika koncertech představí sedmičlenná skupina z Tel Avivu. HaYelala!

HaYelala- zavytí

Šest sympatických mladíků ovšem rozhodně nevyje. Naopak. Jejich dvorním skladatelem a taky zpěvákem je talentovaný muzikant z Jeruzaléma. Nitai Kallay. Ten vytváří hudbu, díky které se během několika chvil projedete po celém světě. Zvuky středního východu, Asie, amerického blues či britských rockových klubů. Okouzlující písně,  jemné, vášnivé, lidové. Hudba několika vrstev. Rozhodně stojí za to alespoň si je poslechnout.

Kapela se do Německa vypraví v rámci svého evropského turné. A mimo jiné vystoupí taky na Slovensku. 18. a 27. srpna.

Festival v Rudolstadtu je pravidelně místem, kam si chodí nové kapely vybírat i pořadatelé českých hudebních festivalů. Nechci předbíhat, ale myslím, že se s kapelou Hayelalal velice brzy setkáme na Colours of Ostrava či jiném konkrétním “svátku“ world music.

Festival v Rudolstadtu probíhá od 2. do 5. července. Více se o něm můžete dozvědět zde.

První EP vydala kapela HaYelala v květnu 2013, poslechnout si jej můžete zde:
hayelala.bandcamp.com

Video zde:

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Kavárenská póza komentuje redakci Židovských listů

Další článek

Být či nebýt vegetarián - dokončení