Zveme Vás na přednášku Pražského  centra židovských studií Filozofické fakulty Univerzity Karlovy

“Fanny Neuda of Lostic – A Pioneer of Women’s Prayer”
(“Fanny Neuda z Loštic – průkopnice ženské židovské modlitby”)
Přednáška proběhne v pátek 4. září v 15 hodin v Celetné 20, ve 2. patře, v místnosti 238 a bude proslovena v angličtině.
Dr. Aliza Lavie vystudovala a získala doktorát v oboru politologie na univerzitě Bar Ilan, kde také téměř patnáct let přednášela. Dále působila na Rutgers University a Brandeis University. Zabývá se mj. rolí ženy v judaismu či otázkami státu a náboženství a angažuje se i v debatě o zjednodušení procesu konverzí.
Dr. Lavie je autorkou několika knih. V USA získala cenu National Jewish Book Award za své dílo o ženské židovské modlitbě.
Kromě své akademické činnosti působí jako poslankyně a je dlouholetou členkou, dnes předsedkyní, izraelského parlamentního výboru pro status žen a genderovou rovnost.
V Knesetu také předsedá skupině izraelsko-českého přátelství.
Přednáška se koná ve spolupráci s Velvyslanectvím Státu Izrael v České republice.
V této souvislosti si Vás dále dovolujeme upozornit na slavnostní shromáždění v loštické synagoze a odhalení pamětní desky na památku rebecin Fanny Neuda (1819-1894), která v Lošticích žila a působila. Shromáždění se koná ku příležitosti obnoveného vydání její knihy Hodiny zbožnosti v českém překladu.
Shromáždění se koná 3. září v 16 hodin za přítomnosti ministra kultury pana Daniela Hermana, velvyslance Státu Izrael pana Garyho Korena, Dr. Alizy Lavie a dalších hostů.
V příloze najdete upoutávku na přednášku, kterou je možno dále šířit. Budeme opravdu rádi, když o obou akcích uvědomíte své kolegy a přátele.
Těšíme se na Vás!
Srdečně zdraví,
Marcela Zoufalá

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Jdu si takhle jednou v šátku…

Další článek

Srdce věnovaná Erichovi