Turistický ruch v Izraeli se ještě nevzpamatoval z propadu, který zažil během války v Gaze roku 2014. Dokazují to data, která včera zveřejnila Asociace izraelských hotelů. Ze zprávy vyplývá, že sektor má v porovnání s rokem 2013 nižší zisky i za září.

Obsazenost hotelů v porovnání s poválečným měsícem září 2014 sice o 4% stoupla na 58%, ale pořád je nižší než obsazenost hotelů v září předloni. Zatímco počet domácích návštěvníků hotelů stoupl oproti roku 2013 i 2014, počet cizinců, respektive nocí, které cizinci v izraelských hotelech strávili, za předloňskem pořád pokulhává o 10%.

Noaz Bar Nir, generální ředitel Asociace izraelských hotelů je toho názoru, že „zářijová čísla ukazují, že jsme se stále nezotavili z důsledků Operace ochranné ostří. Vzhledem k současné bezpečnostní situaci hotely vyhlížejí rok 2016 velmi nervózně.“

Údaje, které by ukázaly, zda a jak turistický ruch ovlivnila současná vlna násilných střetů, ještě nejsou k dispozici. Mezi prvním a pětadvacátým říjnem letošního roku bylo zabito 127 lidí raněno a 10 zabito během neočekávaných útoků – čtyřiceti pěti napadení nožem, čtyř útoků střelnou zbraní a pěti útoků motorovým vozidlem.

Studie Bank of Israel uvádí, že izraelský turistický ruch typicky poklesá v období po velkých konfliktech, ale přibližně po roce se znovu obnovuje.

Válka loňského roku způsobila škody převážně ve spotřebitelské oblasti a pak právě v úpadku turistického ruchu. Ten měl na svědomí až 60% ekonomických ztrát z konfliktu.

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Kvůli psaní o izraelsko-palestinském konfliktu napadl dav pařížského žurnalistu

Další článek

Uplynulo 29 let od zajetí Rona Arada