Nejveselejší židovský svátek v roce začne co nevidět. Možná už máte doma všechno připraveno. Nechybí maska, ten nejlepší recept a hamanovy uši, v lednici se chladí víno a spousta dobrot. Nebo to třeba máte obráceně. Nevíte, kde vám hlava stojí a už vůbec nemáte chuť na vymýšlení legrácek.

Máme pro vás několik tipů, které vám třeba pomůžou. A protože s plným žaludkem je všechno snadnější, začneme jídlem. Co je nejtradičnější? Hamanovy uši. Hamantaschen, zkrátka jak kdo chcete.

Pokud vsadíte na sladkou verzi, můžete se klidně rozhodnout mezi tradicí či experimentem. Chutnat jistě bude obé.

obr 1

Jestli nejste na sladké a přes to si chcete užít tradiční dobroty, proč nesáhnout po slané variantě? Kreativitě se meze nekladou.

obr 2

A co kostým? Každá pořádná purimová oslava musí být v kostýmech! Můžete se pořádně vyřádit anebo vsadit na minimalismus a vtip.

obr 3

Chcete se se svým protějšek v kostýmech sladit? Vůbec to nemusí být složité. A možná si vystačíte s vlastními zásobami ze šatníku.

obr 4 obr 5

V tomto kostýmu se budete muset držet stále pohromadě, jinak nikdo příliš nepochopí, koho chcete znázornit. Ale společně budete legendární fotografií a zároveň můžete na zvědavé dotazy odpovídat polibkem. A to se nestává každý den.

obr 6

Mnoho budoucích maminek řeší, co na sebe i v normálním životě. Natož, když se mají převléknout a jít se v maskách bavit. Ale jde to a nezabere to ani tolik času.

obr 7

A co děti? U těch se klidně můžete vyřádit. A pokud máte holčičku, co se nechá ráda česat, máte vlastně z poloviny vyhráno.

obr 8

A kostým? Můžete ho připravovat měsíce. Nebo výrobou strávíte jedno odpoledne a klidně zapojíte i děti.

obr 9

Letošní Purim slavíme ze středy na čtvrtek 20. a 21. března.

Chag Purim Sameach!

Zdroj obr. – www.pinterest.com

 

PURIM NA #JEWISHOP

 

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Šabat zachor

Další článek

Haman není Amalek