Elektro, funky, jazz, červená postavička a originální show. To slibuje koncert izraelského hudebníka, který si říká Shtuby.

Pokud lze něco označit jako avantgardní, je to právě hudebník Shtuby. Na podiu většinou stává za pultem s gramofonem a nejrůznějšími elektronickými pomocníky. Propojuje všemožné hudební styly i nástroje. Jazz, groove, chill. V Bláznivých mixech mění kytaru, flétnu, basu nebo klarinet. A všechny z nástrojů velmi dobře ovládá. Jeho spoluhráčem je Yonatan Alter, který hraje na bicí a theremin. Další z elektronických nástrojů, na který se během hraní vůbec nesahá. Ovládá se pouze pomocí antén. Odkaz wiki.  Láska k elektronice jde z obou muzikantů cítit na sto honů. Propracované texty a hudební cit jsou zárukou doslova hypnotizujícího zážitku. Pečlivě dotažená show je pokaždé jiná. Vychází z nálady a aktuálního hudebního cítění. Napojení obou hudebníků nenechává posluchače ani na okamžik v klidu. A jak Shtubyho poznáte? Velice jednoduše. Bude vypadat jako zářivě červená postavička. Celotělový rudý overal. Jinak Shtubyho nepotkáte. A to ani v létě na pláži.

(www.fb.com)
(www.fb.com)

 

Shtuby vydal svoji první desku v roce 2015. Jmenuje se Vivid Reality a je to čistě sólový projekt. O rok později se na tvorbě nové desky podílel s celou kapelou. A teď je na turné. Chystá se projet severní Ameriku,  střední Evropu a Čínu.

V České republice už byl několikrát, vždy jako host na některém z alternativnějších festivalů. Jeho koncerty jsou pokaždé naprosto unikátním zážitkem. Pokud máte rádi elektronickou hudbu a atmosféru klubové noci, toto vás nadchne.

 

  1. dubna – Dock, Ostrava, 20:00
  2. dubna – Klubovna, Praha, 20:00

Foto na titulku  (www.shtuby.com)

Žádný komentář

Zanechat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Předchozí článek

Jazmann Oran Etkin. Má cenu Grammy, učí malé děti a míří do České Republiky.

Další článek

Pianista Nitai Hershkovits přiveze své Tinshom trio i novou desku